Mladší přípravka B

Mladší přípravka 2009 - Hamr Braník

Dalšího mrazivého sobotního rána jsme se sešli v nafukovací hale v Hamru ku příležitosti přátelského utkání s našimi kamarády z ročníku 2010.

Kluci si zahráli 4x13 minut na dvou hřištích se čtyřmi malými brankami s klasickým rozestavením 4+0. Díky tomu si každý z kluků dostatečně zahrál. Zápas se nesl v poklidné a milé atmosféře, jak se na přátelský zápas sluší a patří.

Před začátkem zápasu jsme hráče rozdělili na dvě mužstva a přiřadili k nim rovnocenné soupeře z ročníku 2010. Rozdíl byl patrný na první pohled. Zatímco na hřišti, kde byli hlavně ti „dravější“ hráči, si kluci sami vyžádali rozdělení na přední a zadní útočníky a snažili se následně si své posty držet, na druhém hřišti by se snaha na nějaké rozdělování postů asi vůbec nesetkala s pochopením. Ale pro tyto kluky nebyly důležité posty ale kličky a kontakt s balónem, který se jim při tomto zápase dostával.

Například Kubík předváděl svůj životní výkon a jednou kličkou za druhou oslňoval publikum. Ostatní kluci si zápas také očividně užívali a takový Luky musel po prvních 13ti minutách, ve kterých vstřelil rovnou 7 gólů, přejít na druhé hřiště, aby měl prostor se zlepšovat. Na tomto hřišti už nebyl fotbal pouze o kličkách (kterých samozřejmě neubylo), ale i o obsazování hráčů a hledání volného prostoru.

Když se na tyto dvě věci kluci soustředili, plnili je velmi dobře, a i díky tomu jsme byli svědky pasáží, kdy rozehrávající hráč vůbec nevěděl co s balónkem, protože všichni jeho spoluhráči byli obsazení… I tak je zde ale stále prostor ke zlepšení a v některých případech musíme zapracovat i na stabilitě kluků, protože po každém souboji či střele nám někdy padají jako zralé švestky.

Zápasu se zúčastnili: Oliver Bergman, Mára Femiak, Mára Herman, Ondra Kadlec, Seba Kašpárek, Luky Lisner, Fíla Lisner, Jára Šimánek, Kuba Tolar, Marťas Sršeň