Hodnocení zářijových zápasů ročníku 2004 v soutěži mladších žáků A.
  • 1.Kolo – FC Háje 04 A – Újezd nad Lesy – 3:5 (2:1)

Branky: 2* Voty; 1* Turbič

Sestava: Nosíno//Luky = Voty – Kubík – Hajnej – Neymar – Marco – Lego – Turbič ==) Týnka – Maty

Bohužel v prvním kole, jsme ztratili zápas, ve kterém jsme již vedli o dvě branky, opakoval se problém s disciplínou, dále jsme doplatili i na proměňování šancí, kdyby to skončilo v poločase o pět branek, nikdo by neřekl ani popel, těsně před koncem Dany v brance trefil krtka a přihrál soupeři na branku, co se týče práce krajů, tak kraje neexistovali, směrem dopředu ano, směrem dozadu to měli, lidově řečeno u zadní části těla a na stopery chodili hráči v přečíslení, ale díky práci Dana, který čte hru se nedostávali do zakončení, do druhého poločasu se vyměnili kluci v brance, a začátek druhé půle, než jsme řekli švec, tak jsme tam měli kapříka v síti, to je koncentrace, která nebyla, chvilku na to si s námi pohráli, jak Víťa s legem doma v pokojíčku a bylo to otočení zápasu, poté jsme od našich hráčů viděli snahu i spoustu zakončení, bohužel v tomto utkání nám chybělo více štěstí v koncovce, když už jsme málem dali branku, tak přišla další z protiútoku, chvíli na to jsme z penalty zase snížili na rozdíl jedné branky a hnali se za vyrovnáním, abychom otočili zápas, jenže těsně před koncem přišel poslední hřebíček do naší rakve v tomto ranním dni, kdy jsme přišli i o Daliho, kterému přejeme hodně štěstí v jeho dalším působišti.

• 2.Kolo – FK Dukla Praha JM – FC Háje 04 A – 3:2 (2:2)

Branky: Marco, Hajnej

Sestava: Maky = Turbič – Hajnej – Kubík – Alexis – Vili – Marco – Voty = Týnka – Luky – Lego – Neymar – Barbie

Vše je jednou poprvé a tak nás i jednou Dukla porazila, bohužel jsme hráli proti přesile, soupeř nastoupil v osmi hráčích v poli a s brankářem, ten jeden hráč byl o dost starší, měl píšťalku, viděl hru jen na jednu stranu, bohužel na tu domácí. Je až zarážející, že již v této kategorii, se píská tímhle stylem, poté se hráči nesoustředí na svůj výkon, vůbec tomu nepomohl ani start do utkání, protože pánové byli ještě na kolotoči, který je na dětském hřišti, tak vlažný vstup do utkání jsem u nich dlouho neviděl, než jsme se rozkoukali, tak to bylo 2:0 pro Duklu, ale Mára je správný kapitán, snížil, chvíli na to jsme kopali roh, po kterém nádherně sklepnul míč Alexis Tomovi a ten na zadní tyč srovnal, poté jsme dali regulérní branku, která nebyla uznána pro faul Máry, on je to velký faul, když brankář neudrží míč v rukou a hodí ho dobíhajícímu hráči na nohu, pak ještě byla situace v brankovišti, kdy stáhli Barbie při zakončení a opět nic, z následného brejku mohl udeřit Lego, nejdřív kosa od obránce ve vápně, a poté i od brankáře a zase nic, do druhého poločasu jsme vlétli dobře, až na to, že jsme trefovali tyče a břevna, poté u jedné situace na kraji zaspal Vili, útočící hráč dal míč pod sebe, který nezachytili tři obránci, včetně Maky a byla z toho branka. Od té doby jsme zařadili nejvyšší stupeň a závěrečný tlak již bohužel po sérii, odrazů a obětavých zákrocích, konstrukcí se již nezměnil, až na Neymara, který byl unaven, protože svítí sluníčko, tak nemám komu, co vytknout, dali do toho vše, jen by mně zajímalo, kdyby se pískala rovina, jak by utkání dopadlo. Pokud se hráči budou rvát o každý metr, jak v určitých částech utkání, tak nemám strach, že přijdou i vítězství.

• 3.Kolo – FC Háje 04 A – FK Motorlet Praha – 3:2 (1:0) – 4:2

Branky: Voty, Barbie, Luky, Alexis

Sestava: Maky = Turbič – Kubík – Luky – Alexis – Vili – Lego – Voty = Týnka – Neymar – Johny – Dimo – Barbie

Třetí kolo proti ligovému Motorletu a konečně jsme zlomili prokletí, i když to bylo jen tak tak, během první půle jsme ze začátku soupeře nepustili ani s půlky, bohužel s úvodního tlaku jsme nic nevymysleli, spousta zakončení, ale branka žádná, postrádáme pořádnou střelu z dálky, při tom to hráči umí, je to jenom o hlavě, nebát se a nevozit to až do kuchyně!!! O první branku se postaral s chutí hrající Voty, druhou branku dala Barbie po deseti sekundách na hřišti s Týnkou, kdy druhá jmenovaná vybojovala míč pro Barbie a ta bouchla do míče, který i díky nešikovnosti brankáře skončil v síti, jenže k udivení všech to není gól, i když je za čarou, to se musí pánové s píšťalkou pohnout, aby viděli míč a ne tam stát, jako …. Tudíž poločas skončil pouze jednogólovým rozdílem, ale my tu branku Barbie počítáme, v druhém poločase si po rohu našel míč od Alexe Luky a udělal tu nejlepší věc, protože nemyslel a napálil míč, rovnou na branku a gól. Poté opět nepochopitelně veškerá disciplína a taktika vzala za své a každý by si chtěl dát branku, nedodrželi jsme to, co si říkáme stále dokola a přišel trest v podobě brejku a branka, poté ještě jeden a opět zmar v zahazování šancí, kterou proměnil Alexis svou typickou buldočí akcí, šel s důrazem sobě vlastním přímo na branku a spadlo to tam a s tím i první podzimní vítězství, které jsme potřebovali pro vnitřní klid, tudíž až příště budeme vést, chce to dále hrát svou vlastní hru a čekat na chybu soupeře a ne dělat vlastní, TRPĚLIVOST růže přináší pamatujte!!! Dnes vyhrál týmový výkon a vítězství je pro nemocného kapitána!!!

• 4.Kolo – TJ Praga Praha – FC Háje 04 A – 0:4 (0:0)

Branky: 1* Alexis, Sajmon, Lego, Týnka

Sestava: Luky = Alex 05 – Kubík – Tom – Alexis – Vili – Lego – Voty ==) Sajmon 05 – Neymar – Dimo – Nosíno – Tý

Ve čtvrtečním odpoledni jsme předehrávali po škole zápas s TJ Praga. Čas výkopu v 17:00 byl dosti šibeniční, protože někteří kluci končili školu na Hájích před čtvrtou a doprava do této části Prahy v tento čas byl horor, na utkání jsme dorazili deset minut před zápasem, následovalo rychlé převléknutí udělení pokynů a hurá na plac. Během první půle to mělo být minimálně 7:0 pro nás, to co spálil Voty s Legem, se nedá slušně popsat. Hned v úvodních minutách jsme po standartní situaci vstřelili branku, kterou pro údajný ofsajd Vilimu neuznal rozhodčí. Výborně do týmu zapadli i kluci z ročníku 2005, kteří již v dřívějších kategoriích občas zaskakovali, tak věděli, co od starších můžou čekat a naopak, celkově nám zápas vyšel, jen ta koncovka, protože ve spalování vyložených šancí jsme pokračovali. Kdybychom dnes hráli do nekonečna, tak Voty netrefí ani prázdnou branku, ale snaha se cenní, tak snad příště tam spadne vše, na co se jen podíváš, ocenil bych týmový výkon a pracovitost všech, je vidět, že si sestava sedá po letní turbolenci. Ono to chvíli potrvá, než si to sedne, když si vezmeme, že v loni v prvním mužstvu vybíhala z 50% jiná sestava, tak to chce jen chvíli času, aby to fungovalo na 100%, proto jak trenér věří hráčům, tak musí být to samé i naopak, každé utkání začíná za stavu 0:0 a my musíme jít krůček po krůčku, a držet se mottem – jeden za všechny, všichni za jednoho, je jedno, kdo dá branku, důležitý je týmový výkon, na kterém hodláme stavět hru. Každý z hráčů si musí uvědomit, že hra se nebude točit jen kolem něj, že musí pracovat pro tým a je jedno na jaké pozici v daném zápase nastupuje, jestli v obraně, záloze, útoku, či v bráně, každý post je důležitý a jeden bez druhého na hřišti bychom nic nedokázali, ani bez střídajících hráčů, kteří dokážou oživit hru a na každého platí něco jiného, takže poprosím otrávené obličeje si házejte na sebe před zrcadlem a ne na trenéra, tak teď nás čeká v přeboru deset dní volno, během kterého zapracujeme na zakončování, tak uvidíme, kdo se probudí a nechá si během pauzy srovnat nohy ve svěráku, aby nestřílel do pr… pr... Prčic jsme měli na mysli.