Mladší přípravka B (2016)

Březiněves - Mladší přípravka 2009

V sobotu kolem poledne jsme se sešli na zápas v zamračené Březiněvsi. Naštěstí na rozdíl od počasí se zápas nesl v pozitivní atmosféře.
2.kolo v So 17.9.2016 12:15
Březiněves T
Březiněves

Po domluvě s trenéry soupeře jsme kluky rozdělili na dvě hřiště tak, aby hra byla na obou hřištích co nejvíce vyrovnaná. Na prvním hřišti (kde hrál Víťa Dovhanych, Vojta Sajler, Maxík Mařák, Tomík Pešír, Kubík, Marťas Laube) kluci ukázali převážně svou bojovnost a se soupeřem předvedli vyrovnaný a krásný zápas. Bylo vidět spoustu pěkných kliček a krásných gólů. Někdy jsme zbytečně nakopávali balonky nebo jsme moc spěchali s rozehrávkou a pořádně se nerozhlédli po spoluhráčích. Naštěstí jsme se ale vyhýbali chumlům a snažili se nabíhat do volna, což někteří kluci dělali velice dobře.

Na druhém hřišti (kde hrál Kubík Foltýn, Pepa Vančura, Mára Femiak, Mára Herman, Sebík Kašpárek, Oliver Bergman) byl však chumel asi naším největším problémem. Kluci v něm byli neustále a ještě nějakou dobu potrvá, než se naučíme hledat si volnější prostory. Pro většinu kluků to byl jeden z prvních zápasů, a tak kromě nových věcí, jako kdy se rozehrává z poloviny hřiště, či jak rozehrávat aut nebo rozehrávku od brány, byla velkým problémem koncentrace.

Ve chvílích, kdy se kluci soustředili pouze na hru, jsme hráli se soupeřem i vyrovnanou partii, ale v okamžiku, kdy kluky zajímalo více vzájemné pošťuchování než hra, to bylo horší. Jde ale o jeden z prvních zápasů a s přibývajícími zkušenostmi se vše bude už jen zlepšovat.

sobota 17.9.2016 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 2979