Muži A: Na úvod přípravy remíza s Mnichovicemi

V neděli odpoledne nastoupilo družstvo mužů k prvnímu přípravnému utkání v roce 2018.
2:2
(2:2)
v Ne 11.2.2018 16:30
Mnichovice
Branky FC Háje: Novák,Látal . Diváci: 20,
Sestava FC Háje: Orlich -Černý,Grešnjakov,Kalhous,Kloboučník, Látal,Lojda,Nguyen,Novák,Marčík,Polyakov,Prokhorenko, Richter,Sojka,Šejnost,Vostrovský

Po třech týdnech tréninku čekal na hájecké muže v neděli první zápas v novém roce 2018, na úvod přípravy se utkali s Mnichovicemi. Sestava našeho mužstva byla doplněna novými i staronovými tvářemi. V utkání se například po dlouhém zranění kolene objevil Grešnjakov, který se zranil v polovině podzimní sezóny.

V prvních minutách jsme převahu na balónu využili k několik centrům na vysokého Nováka, branku jsme však neohrozili. Hosté vyčkávali převážně na půlce a čekali na možnost brejku. Je nutno říci, že Mnichovice se od začátku zápasu snažili chodit velice tvrdě do soubojů. Své by o tom mohl vyprávět Dan Vostrovský, kterého ragbyovým způsobem odrovnal hráč hostí a pro Dana tak utkání skončilo. Od této chvíle jsme již tolik nekombinovali a do hry se více začali zapojovat hosté. K tomuto faktu přispělo i střídání, jen během prvního poločasu jsme střídali celkem 5x, aby se protočili všichni přítomní hráči.

Hosté těžili nejvíce z našich individuálních chyb na levé straně. Bohužel nám nestačily dvě zaváhání a při třetím jsme již inkasovali první branku. Mnichovice využily naší nepřesné rozehrávky a střelou z poza vápna se ujaly vedení 0:1. Po této brance jsme začali být více aktivní, nevycházela nám však mezihra a často jsme kazili. Hosté hráli s větší chutí a navíc byli mnohem přesnější.

Netrvalo dlouho a Mnichovice ze své aktivity vytěžily druhou branku. Po střele z vápna se míč odrazil od tyčky k volnému útočníkovi, který zakončil technicky a zvýšil vedení na 0:2. My jsme zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Nejvíce útoků jsme v prvním poločase vedli po pravé straně, kde se snažil být aktivní krajní obránce Adam Šejnost. Po jeho centru se míč dostal ve vápně k volnému Novákovi, který utaženou střelou po zemi uklidil míč k levé tyčce a snížil na 1:2.

Do poločasu se nám ještě podařilo vstřelit i druhou branku, když si po rohovém kopu našel odražený míč Látal a s pomocí teče obránce Mnichovic srovnal na 2:2.

Ve druhém poločase branka již nepadla a tak si háječtí muži připisují na úvod přípravy remízu.