Nedělní odpoledne na Kavčích Horách přineslo velmi pěkné fotbalové momenty a dobré pocity z předvedené hry.
6.kolo v Ne 16.10.2016 16:00
Podolí T
Podolí
Diváci: 0,

Naše mužstvo nastoupilo pouze s jedním hráčem na střídání na každém hřišti z důvodu onemocnění. Naproti tomu nás přivítal soupeř se stálým brankářem a třemi střídajícími hráči v poli. Ukázalo se, že tato skutečnost neměla žádný vliv na situaci na hřišti. Od třetí čtvrtiny jsme si i po domluvě s klukama vyzkoušeli střídání hráčů samotných bez zásahů trenéra. Na vzdálenějším hřišti to fungovalo výborně a je potřeba ocenit schopnosti kluků si to v tomhle věku řídit. Na bližším jsem trochu pomáhal s tím, aby se kluci točili.

Kluci začali s velkou chutí, kterou v první čtvrtině částečně (opět) přibrzdila atmosféra na střídačce soupeře, resp. hlasitý příval "trenérských" pokynů. Postupně jsme se ale mírné nervozity zbavili a zejména na vzdálenějším hřišti úspěšně předváděli nápaditou a tvořivou hru. Ta byla plná přihrávek do volného prostoru včetně několika nádherných kolmic, prudkých střel, aktivní hry brankáře, jakož i šikovně rozehraných standardních situací, což je dovednost, kterou již kluci ovládají výborně, a to i v přímém srovnání s většinou týmů se kterými jsme se letos potkali. Obrázek této hry se pak logicky promítl i v poločasovém skóre 8:1 v náš prospěch. Na bližším hřišti byla hra více vyrovnaná, a to zejména z důvodu opakovaných chumlů, které se nám ne vždy dařilo rozmotávat. Proto hra obsahovala spoustu soubojů uprostřed hřiště, do nichž ale kluci vkládali spoustu úsilí a nasazení, za což zaslouží velkou pochvalu.

Jako obvykle, zápas přinesl mnoho cenných podnětů pro další tréninky, jako např. důležitost dynamického uvolňování, zlepšování práce s míčem či technika střelby, což jsou příklady, které v pozápasovém hodnocení uváděli sami kluci - opět velká pochvala pro ně za samostatné čtení vlastní hry a motivaci pro zlepšování.

Zápas v konečném výsledku skončil naším vítězstvím, a zejména naprostou spokojeností hráčů se svým výkonem, která tentokrát byla stoprocentní! :)

Zápasu se zúčastnili: Míša Holý, Ondra Mašek, Marťas Sršeň, Fíla Valo, Tom Pešír, Vojta Sajler, Honzík Moravec, Jára Juráček, Víťa Dovhanych, Maty Fiala, Maty Petrák, Tomáš Jiskra.