Ročník 05/06: Relativita maximálního výkonu

V sobotu jsme odehráli utkání s Kolovraty.
10:1
(2:0)
6.kolo v So 14.10.2017 08:30
Sokol Kolovraty
Branky FC Háje: 24.,29.,57. Šťastný, 36. Bartoš, 55. Hamala, 58.,60.,63.,64. Mareš, 68. Danda. Diváci: 30,

Byl to zápas, který ukázal jak dokážou či nedokážou kluci pracovat se svým výkonem. Do utkání jsme vstoupili se zbytečným respektem, který nám nedovolil využít svých schopností. Více méně se první poločas odehrával z obou stran pouze uprostřed hřiště a více než fotbalový um, rozhodovala malá sebedůvěra hráčů a následné zbytečné ztráty míčů. I tak se nám podařilo vyhrát první poločas 2:0. O přestávce jsme rozebírali s kluky jejich přístup a nasazení.

Po každém jsme chtěli, aby si svou výkonnostní laťku posunul o trochu výše. Ve druhém poločase se tato snaha ihned projevila. V první části druhé půle jsme soupeři vstřelili postupně několik gólů, které nabudilo na malou chvilku chuť vítězit. Několik gólů padlo i po pěkných kombinacích. Bohužel se nám opět po čase přihlásila uchlácholivá spokojenost a tým se začal spokojovat pouze s mírnou převahou na hřišti. Ukázalo se nám, jak relativní je pojem "dám ta do toho vše", který jsme od kluků o poločase slyšeli.

Povolil-li soupeř, velmi rychle se i naši kluci přizpůsobili pomalejšímu tempu a ono "všechno" bylo o trochu menší. Příležitostí vstřelit více jak 20 gólů bylo dostatek, nevyužili jsme je. Zahodili jsme příležitost přesvědčit soupeře, že tady vládneme my. Vše je holt jednou poprvé a dnes si kluci vyzkoušeli, jak hrát či spíše nehrát již rozhodnutý zápas. Věřme, že si ze zápasu kluci odnesli krom jednoznačného výsledku i chuť, posouvat si svou laťku jen směrem nahoru. Zápas nakonec skončil výsledkem 10:1.

Zápasu se zúčastnili: Danda, Hamala, Mareš, Maršák, Schrojf Vilém, Šťastný, Zahálka, Bartoš Filip, Borkovec, Holý, Němec.