Již druhým rokem jsme se podívali do Německa na mezinárodní turnaj.
:
v Pá 14.4.2017 09:00
Mnichov
Turnaj

V loni jsme si odvezli krásné druhé místo, i když s hořkou příchutí, co se týká sudího, jak to v loni končilo, tak to letos bohužel začalo a výsledek z prvního klání se ukázal velice důležitým v touze získat medaile. V pátek dorazil tým do Mnichova po ubytování a chvíli odpočinku následovala procházka přes centrum, abychom poznali, i něco jiného z metropole, než je trávník. Hracími dny byla sobota a neděle, deset týmů ve dvou skupinách po pěti týmech s tím, že postupují první dva. Hrací doba 2*20 minut, hra 10+1; 70% základní jedenáctky musí tvořit hráči ročníku 2004, zbytek týmu, může být doplněn o starší žáky. Před prvním utkáním ještě proběhla povinná kontrola rozhodčím a pořadatelem, kdy si rozhodčí prošel všechny hráče dle fotek a jmen, aby se mohlo začít. Všem zúčastněním děkujeme za reprezentaci klubu, příkladné chování ke svému věku, ale i pomoc ostatních – trenér Karel, tatínek Juraje, který pomáhal s přejezdy, ale taky naším fanouškům, včetně marodům, kteří fandili nebo fotili.

Na turnaji se představili:

Brankáři ==) Luky – Maky == Budi v roli asistenta se zlomenou rukou

Obránci ==) Kubík – Vili – Chilli – Kubajs – Akim – Rocky

Záložníci ==) Tyko - Marco – Týnka – Gigi – Hajnej - Jura – Dany – Johny - Dimo – Fany – Lego (fotograf – zlomený prst na noze)

Útočníci ==) Voty – Alexis – Aidam – Kony - Juny

FC Háje JM – ASD Poggibonsese calcio – 0:0 (0:0) ČK – Tyko; ŽK - Voty

V prvním zápase jsme se rozehrávali, soupeře jsme téměř nepustili na vlastní půli, jenže chyběla nám přesnost ve finální fázi, na druhou stranu tato sestava hrála spolu snad podruhé v tomto složení. Největším protivníkem byl Ital s píšťalkou, kdy jakýkoliv zisk míče pískal, naši hráli tělem i proti daleko silnějším, co se týče postavy, jenže to prý je faul, na rozdíl od toho, když naše hráče drželi za dres, tak to bylo v pořádku, opět jsme se mohli i přesvědčit o zákeřnosti protihráčů, poté co Kubík se sklání pro míč za autovou čarou, tak je dohrán, samozřejmě toto prý není faul pro rozhodčího. Soupeř kdykoliv měl možnost, tak ležel hrál divadlo a zdržoval. Do druhé půle jsme nastoupili nažhavení, jenže dravost Votyho byla odměněna žlutou kartou, co jsme nikdo nepochopili při metru, který byl nastaven. Poté následovala série, kdy během krátké chvíle byl pětkrát stáhnut Tyko, bez jediného napomenutí, jindy naprosto klidný a nefaulující, natož že by oplatil soupeři faul, se otočil a nakopl soupeře, jasná červená, proti tomu nemůžeme říci ani slovo, ale na druhou stranu, by tam soupeř už dávno nebyl, kdyby se pískalo férově na obě strany, protože by už dávno byl vyfaulován právě za držení a jiné fauly. Pro hráče cenná zkušenost, že se musí soustředit jen na míč, ne na dalšího hráče s píšťalkou.

FC Háje JM – ASD Pro Venezia – 2:4 (1:2) Marco, Alexis

V druhém zápase nám začalo jemně mrholit a na jiném druhu umělé trávy to bylo rychlejší, než jsme čekali, ale s favoritem skupiny jsme hráli velice vyrovnanou partii a výsledek neodpovídá hře. První branku jsme darovali na zlatém podnosu po standartní situaci, jsme si nepohlídali náběh a soupeř využil drobného ofsajdu, ale jsme pro to, aby se takovéto drobné situace pouštěli, chceme přeci vidět góly, poté se při rychlém kontru nedohodla obrana s Lukym, kdo má mít míč a soupeř této naší hloupé chyby využil. To že umíme zahrozit ze standartní situace jsme ukázali i my, po faulu před šestnáctkou jsme poslali míč do vápna, kde se rychle zorientoval kapitán a bylo sníženo, poté Alexis neproměnil dva nájezdy a brankář lapil i dva pokusy Votyho. V druhé půli se sice blýsknul Luky perfektní robinsonádou, kdy dokázal vytáhnout dvakrát míč, který směřoval již do brány mimo, bohužel pro nás, jsme dvakrát nepohlídali náběh a ti to uklízeli do prázdné, sedm minut před koncem přišla další naděje, kdy se po Chilově rohu prosadil Alexis, bohužel i přes veškerou snahu jsme již nedokázali zvrátit jinak hezké utkání, byla vidět i výměna rozhodčího, který si po našem zápase již nezapískal a ostatní rozhodčí pískali, jak se má.

FC Háje JM – TSV Moosach – 10:0 (6:0) 3* Voty, Gigi; 1* Alexis, Jura, Vili, Tyko

S místním soupeřem jsme si poradili během poločasu a poté dostali šanci i ostatní, stále jsme věřili, že máme naději na další postup, ale to by musel leader tabulky porazit našeho prvního soupeře, bohužel tam došlo k velmi překvapivému výsledku mezi Italskými týmy. Ráno jsme si řekli, že v prvním utkání se pokusíme dát, co nejvíce branek, že to může rozhodnout i v postupu, hrálo se na přírodní trávě, byla to lahoda. Již od první minuty jsme diktovali tempo a byli k vidění hezké akce, které končili brankami, nebo zahozenými šancemi, do utkání zasáhli i ostatní členové výpravy, takový Kony mohl dát během svého pobytu čtyři branky, jenže přesnost, ke své prémiové brance na velkém hřišti měl i Adam, kdy při rohu kolenem tečoval centr, a poté se snažil o dva náběhy, to samé i Dimo, od kterého čekáme víc, Juny si mohl připsat na hrotu také zářez, jenže to samé, co u Konyho, poté ke konci netrefil odkrytou část ani Fany, který se snažil o technické zakončení. Nicméně jsme měli možnost vidět hezké utkání z naší strany, jen si říkáme, že tímto zápasem jsme měli začít.

FC Háje JM – ASD Nibionnogginono – 2:3 (1:2) 2* Voty, 1*Akim

V posledním utkání jsme měli již minimální šanci na postup, to by se musel stát zázrak a Němci by museli sebrat nějaké body našemu soupeři z prvního zápasu. Do utkání jsme vstoupili strašidelně a po dvou chybách jednou komunikace Luky a pravá strana obrany, podruhé podcenění Lukyho, jsme prohrávali dva nula, jenže góly padají po chybách a to jsme se přesvědčili i do poločasu, kdy Alexis zatáhl míč, brankář chtěl rychle rozehrát a přihrál na nohu Votymu, který mu to vrátil expresem do brány, tím poločas skončil, řekli jsem si, že se chceme rozloučit se vztyčenou hlavou, po půli jsme tlačili soupeře, který hrál na brejky, po hezké kombinaci se opět trefil Voty, poté jsme neproměnili ještě nějaké šance, ale blížil se pomalu konec, kopali jsme roh, našim stoperům snad musíme posílat žádanku, aby si nabíhali do vápna při standartní situaci a po jedné pozvánce se prosadil na konec i Akim, během čtyř zápasů ve skupině jsme dali dohromady 15 branek, stejně jako vítěz turnaje v šesti zápasech, vyčítat si můžeme pouze první zápas, že jsme ho nezvládli. Ještě jednou všem mockrát děkujeme za přístup, i hráčům, kteří byli na výpomoci, i na zkoušce.