Ročník 2006 obsadil 3. místo v zimní lize

V neděli dopoledne jsme odehráli závěrečné utkání v zimní lize v Kolovratech. Soupeřem nám byl tým z Újezdu. Vítězstvím jsme si zajistili konečné 3. místo.
4:6
(3:2)
v Ne 5.3.2017 09:40
Kolovraty UMT
Újezd n. Lesy

Vstup do utkání předznamenal průběh první půle. Rozhodčí pískl do píšťalky, aby zahájil utkání, poté však nastalo dlouhé ticho. Sem tam do toho ticha vstoupil hukot traktoru z nedalekého pole. Jak my, tak i soupeř zanechal všechna slova a zvuky někde v kabinách.

Snad abychom nevyplašili to všudypřítomné ticho, pohybovali jsme se po hřišti potichoučku a pomaloučku. Soupeř neměl ambice s námi podstupovat žádné souboje a většinu balónů tak posílal vzduchem směrem na naší bránu. Pro nás bohužel kombinace tohoto jednoduchého přístupu soupeře a nezájmu jít si pro míč dřív, než ho soupeř pošle do vzduchu, znamenala poločasový stav 2 : 3.

O přestávce jsme se snažili probudit fotbalového ducha, který v našich hráčích jen tak dřímal. A "hle", ono se to podařilo. Do druhého poločasu jsme vlítli po hlavě. Podařilo se nám přehlušit to nefotbalové ticho a svou dravostí a pěknou kombinací probudit i naše diváky, kteří již přestáli doufat. Kluci již podruhé za sebou ukázali jejich charakter bojovníků a otočili zápas na konečných 6 : 4. Každý ze zápasů zimní ligy přinesl klukům ponaučení. Tento zápas přinesl hned dvě.

První: Jediným, kdo ovlivní vůli "chtít hrát", je každý sám. Druhé: Každý zápas se dá otočit, když budeme "chtít hrát".

Kluci během celé zimní ligy předváděli výborné výkony a zaslouží si velkou pochvalu. Několikrát ukázali velké odhodlání, když dokázali otočit nepříznivý stav. Úkolem přes zimní přestávku bylo zvýšení hráčského sebevědomí, což se nám povedlo a snad se to projeví i na jaře, kde nás čekají těžké zápasy na dvě hřiště.

Zimní ligy se zúčastnili: Domša, Holý, Hadraba, Goikoetxea, Konečný, Kubánek, Limberg, Lacko, Málek, Pechanec, Oráč, Slavík, Stříbrský, Štěpánek, Trnka, Zlatuška