Starší přípravka 2006 - ČAFC

V krásném počasí nás čekal další soutěžní zápas. Tentokrát jsme se utkali s mužstvem ČAFC. Vzpomínám si, že na podzim jsme neodehráli povedené utkání. Chyběl nám pohyb a větší zaujetí při hře. Před zápasem jsme si toto utkání připomněli a chtěli jsme porážku odčinit.
15.kolo v So 30.4.2016 10:30
Háje UMT
ČAFC

Na prvním hřišti jsme začali skvěle a dvě čtvrtiny jsme měli převahu. Byli jsme aktivní, chodili jsme do soubojů a vraceli se. Díky tomu jsme získávali mnoho míčů a mohli zakládat další útoky. Vytvořili jsme si dostatek šancí, které jsme i proměnili. Po dvou čtvrtinách jsem se odešel dívat na druhé hřiště. Nevím, jestli to bylo podceněním soupeře a přesvědčením, že už máme utkání v kapse, ale kluci na prvním hřišti poslední dvě čtvrtiny herně odpadli. Návrat po ztrátě míče se nekonal, přestali jsme hrát týmově a každý to bral jen na sebe. Tyto dvě čtvrtiny trochu kazí celkový dojem ze zápasu.

Druhé hřiště dokázalo hrát celý zápas ve stejném tempu. Hráli od začátku až do konce týmově a díky tomu zaslouženě vyhráli. Viděl jsem moc hezkých akcí a velmi chytré řešení. Výborně si kluci vedli při rohových kopech, kdy si několikrát dokázali správně načasovat náběh a vstřelit branky.

Zápasu se zúčastnili: Bartoš F., Hadraba, Domša, Konečný, Holý, Trnka, Štěpánek, Limberg, Lacko, Slavík, Málek, Kubánek

Zápas Jihovýchodní ligy Háje - ČAFC

Odehráli jsme další utkání Jihovýchodní ligy, tentokrát byl naším soupeřem tým ČAFC. Klukům se podařilo navázat na povedený zápas proti Kolovratům. Moje pocity ze zápasu jsou tedy tomu minulému velice podobné a to je jen dobře.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a první čtvrtinu jsme zvládli odehrát ve vysokém tempu a dařilo se nám Čafku přehrávat. Čafce dělalo velké problémy naše napadání a my jsme se dostávali do šancí. Ve druhé čtvrtině kluci trochu polevili a Čafka toho dokázala využít, po první půli byl zápas vyrovnaný. Od třetí čtvrtiny jsme zase Čafku tlačili. Líbilo se mi, že se kluci snažili hledat lépe postavené hráče a řešili situace týmově, díky tomu se povedlo několik pěkných kombinací zakončené gólem a stejně jako v minulém zápase se podařilo vstřelit branku téměř všem. Velice dobrou hru předvedli také kluci na zadních pozicích, nevypouštěli souboje a zodpovědně se vraceli, především ve druhé půli si hráči z ČAFC moc šancí nevytvořili.

Znovu bych také chtěl připomenout jak je důležitá komunikace při zápase, především pro větší přehled o situaci kolem sebe např. že je za mnou soupeř a musím si tedy při převzetí přihrávky pokrýt míč nebo naopak že jsem sám a mám kolem sebe prostor a čas něco s míčem udělat atd. Chce to jen, aby na to kluci při zápase více mysleli, a věřím, že to bude ještě lepší.

Jinak hráči ukázali, že když opravdu chtějí, tak dokážou hrát jako tým a nasadili si tak vysokou laťku.

Zápas sehráli: Erdinger, Janovský, Klusáček, Machek, Oráč, Petr, Pintner, Průša, Zlatník a Žáček

sobota 30.4.2016 | Jan Špinka, Karel Hönig | Přečteno: 2953