Z hájecké kabiny

Rozhovor s Pavlem Rašpličkou

Rozhovor s Pavlem Rašpličkou
Po krátké odmlce přicházíme s dalším rozhovorem.

Jaká je Tvá pozice na Hájích? Jak jsi se na Háje dostal?

Ahoj, zdravím, dobrý den. Na Hájích momentálně působím u ročníku 2009 jako pravá ruka všemi milovaného kouče a kamaráda Mikuláše Zbořila. Souběžně vypomáhám u Hájů+, které vede trenér Lukáš Feňa. Snad si nás díky tomuto rozhovoru přestanou lidé plést 😊. Kromě trénování jsem i hráčem mužů.

Co Tě vedlo k tomu stát se trenérem?

Zvědavost, nabídka od Mikuláše Zbořila, ale také klubové cítění, abych mu jakýmsi způsobem splatil to, že mě vychoval.

Trénoval jsi i v jiných klubech? Jaké máš trenérské zkušenosti?

Jiné trenérské zkušenosti nemám, celou mou trenérskou kariéru jsem na Hájích

Hrál jsi aktivně fotbal? Řekni nám něco o své fotbalové minulosti potažmo současnosti.

Na Hájích jsou oficiálně ještě 4 (včetně mě) matadoři legendárního ročníku 1997, kteří zde svou fotbalovou pouť začali a stále v ní zde pokračují. Ovšem mám za to, že všichni, až na Jakuba Kloboučníka, svou kariéru na Hájích na nějaký čas přerušili. U mě to bylo na rok z důvodu zranění kotníku. Kromě této prodlevy zde ale hraji od malička až dodnes.

Napadá Tě nějaký silný moment spojený s fotbalem, který jsi prožil?

Napadá mě spousta kýčů, které by se sem hodily. Od gólů v důležitých zápasech, až po postupy do vyšších soutěží. Vyberu ale rozlučku se starším dorostem. Za mě nejsilnější teambuilding, jaký jsem zažil. I díky nespecifikovanému množství tekutého chleba a hájecké limonády se vytvořila skvělá atmosféra, ve které jsme poznali kouče i z jiné perspektivy a sáhli si na dno svých možností :-))

Máš nějaký fotbalový vzor (hráč, trenér…)? Jsi fanouškem nějakého českého nebo zahraničního klubu?

Mám bohužel onen nepopulární nevyhrocený názor, že nejsem úplně vyhraněn jednomu klubu. Kdybych měl dát ale přednost jednomu z pražských "S", tak bych volil Slavii. Samozřejmě ale teď sleduji naše kluky ve West Hamu a fandím jim.

Teď mimo fotbal. Jsi studentem nebo už pracujícím občanem? Kde studuješ? / Jaké je Tvé zaměstnání?

Kromě trénování na Hájích jsem studentem. Studoval jsem 3 roky Policejní akademii v Praze, bohužel jsem neudělal státní závěrečné zkoušky a musím tak počkat na další pokus až do léta. Prozatím jsem tak studentem České zemědělské univerzity.

Jaké máš koníčky a čím rád trávíš volný čas?

Ve volném čase rád posiluji, či dělám jiné sportovní aktivity. Relaxuji nejčastěji u televize nebo s přáteli jak venku, tak u počítače. Mým koníčkem je historie, ale ten už je teď na ústupu.

Máš svůj osobní či trenérský cíl?

Chtěl bych se dostat do formy, ve které budu schopen znovu naplno využít svou rychlost a nebudu každý zápas fyzicky umírat. Po mém úrazu jsem decentně přibral a už to není, co to bývalo. Trenérský cíl jde ruku v ruce s hájeckou filozofií a mnoho trenérů se k tomu zde vyjadřovalo, takže to nebudu opakovat. Můj osobní cíl je, aby se kluci nebáli a byli sebevědomí, jelikož to jsou za mě dvě nejdůležitější věci, které vám sport (kromě samozřejmě dobré fyzické zdatnosti) může dát.

Co se Ti vybaví, když se řekne FC Háje JM?

Dřina, parta, zelená, Filip Semorád, Jirka Dupal, Jarda Brunát, „Fotbal je o běhání…“.


pondělí 22.2.2021 | Klub | Přečteno: 328

Další články