Muži: Ztráta áčka a produktivní vítězné béčko

O víkendu odehráli háječtí muži dva odlišné zápasy. Zatímco se áčko v sobotu trápilo s posledním mužstvem tabulky a zahazovalo jednu šanci za druhou, B týmu se v neděli podařilo vstřelit tři krásné branky a zaslouženě mohlo béčko poprvé na jaře slavit vítězství.
1:1
(1:1)
21.kolo v So 13.4.2019 10:30
Bohnice
Branky FC Háje: 14.Novák. Branky Bohnice: 37.(p)Hakl. Diváci: 30,
Sestava FC Háje: Orlich - Hadraba,Semecký(69.Linhart),Sojka,Kloboučník - Šejnost,Grešnjakov,Panteleev(82.Kára),Soucha - Shuyto(65.Lojda),Novák

Sobota

Zápas ve znamení velké územní převahy hájecký mužů A. Co se týče finální a předfinální fáze, ta často postrádala přesnost. Háječtí tak mohli slavit pouze jednou, a to když Novákovu střelu z hranice vápna vytáhl gólman pouze na tyč, od které míč zaplul do branky – 1:0.

Soupeři se podařilo odpovědět z penalty, kdy jeden z mála útoků až ve vápně a za cenu faulu hasil Hadraba – 1:1.

Druhý poločas byl ve znamení soubojů ve středu pole, stupňujícího tlaku hájeckých a mnohých chyb rozhodčích, které popudily oba týmy. Hájecký tlak se stupňoval a soupeři očividně docházely síly. V závěru utkání tak mohlo být hned několik hrdinů. Do mnoha šancí se v zápase dostal Soucha, ale skórovat se mu nepodařilo. Gól doslova na hlavě měl po 85.minutě střídající Lojda, ale odkrytou bránu z úhlu netrefil. V 90.minutě se z chumlu v hostujícím vápně vykutálel míč ke kopačkám Káry, ve skrumáži před sebou však nenašel volnou skulinku, kterou by míč dopravil do branky.

Stejně jako na podzim tedy háječtí muži A nedokázali porazit zřejmě nejslabší tým tabulky a zápas znovu skončil dělbou bodů.

Neděle

Nedělní zápas byl velmi odlišný a divácky mnohem více atraktivní, neb šance střídala šanci. Háječtí muži B se semkli, makali jeden za druhého a výsledkem je první zasloužená výhra na jaře.

Oprati mužům A hájecké béčko tolik nedominovalo na míči, pokud však míč byl na jejich kopačkách, vždy to znamenalo velké nebezpečí. Poprvé o tom soupeře přesvědčil z leva hrající aktivní Rájecký, který se několika kličkami uvolnil a zkusil vypálit na zadní tyč. Tento pokus hostující brankář ještě dokázal vyškrábnout na roh. Když se však míč po rohu odrazil na hranici vápna ke kopačce Linharta, který nekompromisně vymetl levý horní roh branky, byl už brankář krátký – 1:0.

Dvě minuty na to jsme slavili znovu. Nguyen si rychle převzal míč před vápnem a utěšenou ranou k pravé tyči překvapil gólmana, který se ani nepokusil o zákrok – 2:0.

Soupeř byl překvapen a snažil se s výsledkem něco dělat, do vyložených brankových šancí se ale moc nedostával. Náznaků bylo mnoho, ale často včas zakročili skvěle hrající Dub a Linhart. Háječtí naopak mohli ještě zvýšit. Namlsaný Nguyen si naváděl míč na svou pravou nohu a až reflexivní zákrok brankáře ho připravil o oslavu vstřelení další branky.

Nakonec však soupeř přeci jen snížil. Zbyteční ztráta při útoku domácích a rychlý pas za obranu (kdy situace zaváněla ofsajdem) znamenal, že hostující rázem útočili dva na dva a zmíněnou situaci vyřešili perfektně – 2:1.

Hájecké ale inkasovaná branka nesložila. Kvalitně hrající Kolek si asi řekl, že nechce být za Linhartem pozadu a po jeho vzoru z kroku vymetl levý horní roh branky – 3:1.

Ve druhém poločase byl cíl jasný. Ubránit výsledek a v klidu si pohlídat 3 body. Takticky toto háječtí zvládli na výbornou. Dokonce mohli přidat i více než jednu branku. Nguyen, Rájecký ani střídající Panteleev se ale prosadit nedokázali.

Soupeř byl ve stresu a moc chtěl se zápasem něco udělat, ale nedařilo se. Z přemíry snahy a motivace vznikaly hloupé chyby, fauly a zbytečné hádky, které nahrávaly do karet vedoucímu celku. Hra byla rozkouskovaná a občasné strkanice a dohady akorát natahovaly čas. Proto když se hostujícímu celku podařilo v 90.minutě snížit, už bylo na nějaký obrat pozdě.

Hájecký B tým tento víkend předvedl mnohem týmovější výkon než muži A a tento rozdíl je hlavním důvodem proč mužstvo B slaví tři body a mužstvo A lituje ztráty se slabým soupeřem.