Ročník 05/06: Krásné utkání s dívkami z Edenu

(4:1)
6.kolo v Ne 13.10.2019 13:30
Slavia dívky
Diváci: 40,

Jak známo, dívky dospívají rychleji a také jsou ve fotbale jenž hrají mezi chlapci od mala zvyklé pomoct si lokty. K tomu jejich pozice favorita byla zjevná-hráli jsme s druhým týmem naší soutěže. Tedy soupeř budil oprávněný respekt, obzvláště při pohledu na dívky, jež se výškou vyrovnali nám trenérům a jednoho dokonce převyšovaly o hlavu :D

Ale byli jsme to my, kdo měl první velké šance bohužel ani jednou se nám nadějný únik nepodařilo vyřešit správně několikrát nás zastavil i praporek pomezního rozhodčího. Soupeřky udeřily z ničeho po faulu několik metrů od velkého vápna dostaly možnost zahrát přímý kop a ten mladá slečna uklidila perfektně za našeho gólmana. To nás ale nezlomilo, pokračovali jsme v příkladném dostupování, byli jsme zdravě agresivní a aktivní. To soupeřkám nebylo po chuti a my jsme navíc čtyřikrát udeřili, většinou po průniku ale taky po krásných kombinacích. Několik šancí nám sice uniklo kvůli horší komunikaci a také kvalitní gólmance hostí. Avšak náš výkon se blížil tomu, co po chlapcích chceme a neslo to své ovoce. A myslím, že i fanoušci se bavili. První poločas tedy skončil pro nás 4:1 po snad bezchybné hře.

Přestávka ale neměla být, protože po ní jsme polevili, nasazení a agresivita už nebyla jako v první půli. Navíc hned na začátku nám dvakrát unikla soupeřka na naší pravé straně a jednou z toho byl gól. Na to jsme reagovali přesunutím pravého obránce nalevo a obráceně. Tím se nám podařilo zamezit jejich rychlé hráčky ve výletech na naší branku ale i tak Slávia byla stále dominantnější, my jsme hrozili jen občasnými brejky z nichž některé vypadaly nadějně. Po hříchu žádná šance se neujala a dívky srovnali na 4:4. Poté jsme se nadechli k obrovskému tlaku a dívky nevěděly, kde jim hlava stojí. Bohužel nic z toho nebylo. Po brejku a snad jediné naší výrazné chybě se jim minutu dokonce podařilo zápas otočit na 5:4.

Zápas to byl velmi tvrdý, dívky hrály na hraně faulu (jak jsem předpovídal), které dle mého soudu občas mladému arbitrovi unikly. Ale na to se nechci vymlouvat, zápas jsme si ztratili sami. Každopádně myslím, že to byl krásný zápas plný emocí a fotbalových momentů. Jen houšť takových.

Ze slibného prvního poločasu jsme nakonec nevytěžili ani bod, což je samozřejmě škoda. Nicméně za odvedený výkon jsou pro mě chlapci vítězi, dokázali si, že pokud chtějí, tak to jde a taky to, že když jen trochu poleví, tak to nebude na vítězství stačit. A navíc proti takovému týmu. Týmu, který k nám přijel vyhrát a po první půli i na jejich fanoušcích byla znát velká frustrace, jsme my ukázali, že fotbal hrát umíme.