Ročník 2008: Přetahovaná na ZL

Sobotní zápas zimní ligy na Xaverově s Čelákovicemi přinesl další zkušenosti pro mladší žáky B.
8:6
v So 14.12.2019 08:30
Xaverov UMT.
Čelákovice

Úvod zápasu byl parádní. Naše aktivní hra a aktivní postavení donutilo chybovat brankáře soupeře tak, že jsme ve 2. minutě vedli 1:0. Po dalších cca 5 minutách jsme zvyšovali na 2:0 (oba góly Vašek B.). Čelákovice hrozily hodně střelami ze střední vzdálenosti, kdy opět starší kluci na tom byly fyzicky hodně dobře a střely byly na úrovni minimálně dorostu, takže srovnáno 2:2. Pět minut před koncem poločasu však naše "sedmička" vepředu s Oliverem F. a Míšou D. hezky zakombinovala a vedli jsme 3:2. Mohlo být ještě veseleji, kdyby v poslední minutě po hezké akci a blafáku Olivera F., jmenovaný uklidil do prázdné brány. Nestalo se, tak výsledek zůstal nezměněn.

Vzhledem k nekoncentrovanosti jsme na začátku druhého poločasu inkasovali 3 góly a najednou prohrávali o dvě branky. Michal D. šel sám na bránu, byl faulován a Oliver F. korigoval z penalty, takže v tu chvíli to zas bylo o jeden. Bohužel asi 2 minuty poté jsme zas ztráceli na soupeře dva góly. Hra byla průměrná a tvořil spíše soupeř a v bráně nás hodně držel Maty N., i když i on měl zkraty v rozehrávce, přičemž z jedné jsme dostali gól. Posledních 7 minut druhého poločasu bylo z naší strany opět dobrých, měli jsme šance, dali jsme dvě rychlé branky - Oliver F. završil hattrick a Max M. z úhlu, kdy spíše centroval. Konečný výsledek tedy 8:6 pro Čelákovice.

Zápas hodnotím pozitivně, u několika hráčů byl vidět velký zájem, který byl korunován i výkonem. Větší soustředění celého týmu, zejména na začátku druhé půle a i výsledek mohl být veselejší!