Ročník 2009: Dukelský průsmyk nezdolán

Přesně 75 let poté, co se části čs. jednotek podařilo proniknout na slovenské území v rámci Karpatsko-dukelské operace, jsme svedli další (naštěstí jen fotbalovou) bitvu o Duklu. Stejně jako tehdy boj proběhl za velmi nepříznivého podzimního počasí, a stejně jako tehdy pro nás tentokrát průsmyk zůstal nezdolán...
5.kolo v So 5.10.2019 12:15
Mikulova UMT.
Dukla JM

Hřiště trenéra Lukyho:

Troufám si říct, že jediný aspekt hry, který byl z naší strany jiný a rozhodující od druhého hřiště, byla týmová spolupráce. Každý z hráčů makal, podstupoval tvrdé souboje, chtěl dávat góly ale každý na svou vlastní pěst. Věřím, že kdyby všichni táhli za jeden provaz, pomáhali si, a nesnažili se to tzv. "urvat" sami, dostali bychom méně gólů a více jich nastříleli. Ale i takové zápasy se hrají.

Abych končil pozitivně. I přes mnoho obdržených gólů to nikdo nevzdal, snažili jsme se hrát po zemi, viděli jsme několik krásných akcí, kliček, proměněných i spálených gólových šancí a taky super výkon Míši Holého v bráně. Co si odnést z tohoto zápasu? Pokud k tomu nasazení a bojovnosti přidáme i týmovou spolupráci, tak si myslím, že jen tak někdo naše hájecké koně nezastaví.

Hřiště trenéra Páji:

Do zápasu jsme vlétli velice povedeně a velice rychle začaly padat první góly. Dokonce jsme dokázali vsítit i 3 góly z rohů, což je opravdu nevídané. Asi bychom je měli začít drillovat a hrát pouze na standardní situace. :-) Soupeř často od brány vyhazoval míč na přední hráče. Nutno říct, že jeho předňáci si poradili i s velice nepříjemnými balóny. Dalším problémem, kterému jsme čelili, byly auty vhazované do našeho brankáře ve stylu hanspaulské ligy. Z těchto autů jsme párkrát inkasovali, než se kluci naučili, jak mají reagovat.

Ale celkově kluci chtěli hrát, dařilo se jim a i díky motivaci ze strany rodičů, si troufnu tvrdit, že až na výpadek ve 3. čtvrtině, kdy jsme měli lehce krizovou situaci, jsme soupeře přehrávali.

sobota 5.10.2019 | QALO, Lukáš Feňa, Pavel Rašplička | Přečteno: 1620