FC Háje JM - Královice 2:4

Domácí hřiště bylo pro fotbalisty Hájů bodová jistota. Až v 8. kole přišla remíza s Bohemians Praha a teď dokonce prohra s Královicemi. Ta se zrodila už v prvním poločase. Zápas byl celkově vyrovnaný, ale Královice si během první půle vybojovaly tříbrankový náskok. Po přestávce domácí dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale víc nedokázali a v nastavení inkasovali počtvrté.
9.kolo v Ne 18.10.2015 11:15
Háje UMT
Královice

Háje dvakrát rychle inkasovaly a to asi rozhodlo. V 9. minutě otevřel skore zápasu Formáček a za dvě minuty přidal druhý gól Pospíšil. Domácí si také nějaké příležitosti vypracovali, ale ve 34. minutě jim dal třetí gól Nykl a zdálo se být rozhodnuto.

Po přestávce vašk domácí přidali na obrátkách a zásluhou Solaře a Nováka během tří minut snížili na 2:3. Hnalise za vyrovnání, ale to se jin nepovedlo. Naopak v nastaveném čase přidal Formáček svůj druhý gól v zápase a podepsal brankový účet na 2:4.

FC Háje - Královice 2:4 (0:3)
Branky:
69. Solař, 72. Novák - 9. a 90+1. Formáček, 12. Pospíšil, 34. Nykl. ŽK: 32. Duka - 40. Nykl, 60. Záhorec. Rozhodčí: Tomšů - Tikal, Opočenský. Diváků: 45.
Háje: Tlustý - Lojda, Krejčí, Dub, Slabý - Dvořák - Vlasák (63. Boháč), Dvořák (51. Hruška), Balík, Solař, Duka (81. Pánek) - Novák. Trenér: Petr Procházka.
Královice: Jeřábek - Richtrmoc, Hyský, Šmíd, Záhorec - Pospíšil, Randa, Krejča, Hořický - Nykl, Formáček. Trenér: Martin Hyský.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
„Smolný zápas. Rozhodl první poločas, který jsme prohráli 0:3. Udělali jsme dvě obrovské chyby a soupeř je potrestal. Je to škoda, protože i my jsme měli šance v první půli, mohlo to vše vypadat jinak. Solař měl tři gólovky, dvakrát byl sám před brankářem. Ve druhém poločase jsme otevřeli hru a snížili na 2:3, soupeř přidal čtvrtý gól až v 92. minutě. Díky těm našim chybám ale asi vyhrál zaslouženě.”
Martin Hyský (Královice): „Z celkem jednoznačného utkání jsme udělali zbytečně drama. První poločas jsme odehráli velice dobře. Vyhráli jej 3:0, ale i tak jsme soupeři dovolili dvě veliké brankové šance. Do druhého jsme vstoupili neproměněním stoprocentních šancí, dohromady jsme mohli dát snad deset gólů, ale díky tomu se Háje dotáhly na 3:2. S Hájema je to vždycky dramatické. Z jasného zápasu jsme se do poslední vteřiny třásli o body, až do té 91. minuty, kdy jsme dali čtvrtý gól. Se třemi body jsme spokojení, Háje prohrály doma úplně poprvé."

Nejlepší hráč Hájů: Vladimír Solař.
Nejlepší hráč Královic: Petr Jeřábek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Eduard Formáček (Královice).

Lubor Mírek

neděle 18.10.2015 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3643