FC Háje JM - Královice 4:3 (1:2)

Když 28. března fotbalisté Královic vypráskali silné Uhelné sklady 10:5, zdálo se, že ještě budou útočit na nejvyšší příčky Pražská teplárenská přeboru. Jenže teď, o pět týdnů později, řeší v klubu úplně jiné věci než pokus dostat se na první pozici: mužstvo po pěti porážkách v řadě vypadlo z nejlepší pětice. Naposledy podlehlo Hájům 3:4 – vítězný gól padl v první minutě nastaveného času. Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů a komentáře z obou stran.
24.kolo v Pá 1.5.2015 17:00
Štěrboholy T
Královice

Ještě dvacet minut před koncem vedly Královice nad Hájemi 3:1 a zdálo se, že utnou černou porážkovou sérii, v níž nestačily postupně na Třeboradice (5:2), Tempo (4:3), Admiru B (2:0) a ČAFC (4:2). Jenže pak přišel famózní závěr soupeře, který třemi brankami duel otočil, výhru trefil v čase 90.+1 Balík.„Hodnotí se mi to opět těžko, fotbalově jsme nepropadli, bohužel všichni víme, že to nestačí,“ říkal Jiří Šmíd, kapitán Královic. „Vedli jsme 3:1, asi jsme se trochu měli zatáhnout, změnit rozestavení... Neodehráli jsme špatný zápas, ale je to pořád to samé: jsme bez bodu.“Poslední vítěz Pražská teplárenská přeboru se výrazně trápí. Za posledních pět týdnů nasbíral tolik porážek jako za celou minulou sezonu, v níž kraloval soutěži. „I takové chvilky fotbal přináší. Jsme v takové krizi, že to musíme zlomit a vyhrát nějaký zápas. Je jen na nás, jak rychle se z toho dostaneme,“ví Šmíd. „Nikdo v klubu neví, jak je to možné. Mančaft máme pořád stejný.“Dalším soupeřem bude zlepšující se Libuš. A duel se opět odehraje ve Štěrboholech, kde našly Královice azyl v době, kdy probíhá rekonstrukce jejich hřiště. „Není to naše domácí prostředí, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Hřiště je sice menší, což naší hře nesedí, ale pro soupeře je to stejné. Všichni jsme z toho smutní,“ řekl Šmíd.Velká radost naopak zavládla v kabině Hájů, které z posledních pěti kol získaly 10 bodů a poskočily už na sedmé místo. Na Královice ztrácí tři body, na páté Cholupice ještě o bod víc. „Kdybychom byli v lize, řekneme, že zkusíme hrát o poháry. My se teď chceme fotbalem bavit a nedělat ostudu Hájům ani sami sobě,“ prohlásil Karel Hrůza, obránce Hájů. „Měli jsme problémy se sestavou, spousta hráčů se omluvila, prohrávali jsme 3:1 a čekali, že bude asi těžké aspoň vyrovnat. Vyhrál ten šťastnější, ne lepší,“ přiznal.

Háje - Královice 4:3 (1:2)Branky: 70. a 90.+1 Balík, 15. z penalty Brož, 75. Vlasák - 10. a 25. Randa, 68. z penalty Formáček. ŽK:63. Greshnyakov, 68. Dub - 48. Šmíd, 88. Formáček. Rozhodčí: Váša - David, Multerer. Diváků: 75.Háje: Voska - Vlasák, Dub, Krejčí, Slabý - Rapant (80. Hrůza), Bednář, Brož, Hruška, Balík - Greshnyakov (90. Tlustý). Trenér: Petr Procházka.Královice: Hňup - Dušek, Záhorec, Hyský, Slováček - Pospíšil, Krejča, Šmíd, Randa, Horáček (55. Richtrmoc) - Formáček. Trenér: Martin Hyský.
Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.Nejlepší hráč Královic: nikdo.Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Michal Balík (Háje).

Autor: Martin Karger

Načítám přehrávač...