Starší žáci C (2008+2009)

Ročník 2006+2007: Herně povedený start sezony

Ačkoliv tomu výsledek naprosto neodpovídá, mohu s klidným srdcem konstatovat, že jsme odehráli vyrovnané utkání (po herní stránce).
1.kolo v Ne 6.9.2020 10:00
Klánovice T.
Klánovice

Oba týmy měly dostatek hráčů na střídání, což bylo důležitým předpokladem pro odehrání celého zápasu ve vysokém tempu. Naši kluci zápas po fyzické stránce zvládali a byli více než obstojným soupeřem. Bohužel důvod vysoké porážky leží v hrubých individuálních chybách v zadních řadách. Většina obdržených gólů byla soupeři buď přímo darována, nebo velkou mírou usnadněna. Nutno podotknout že soupeřova hra cílila při rychlých individuálních únicích z vlastní poloviny, právě na špatné postavení našich obránců či výběh brankáře proti útočníkovi, který byl často mimo trajektorii jak pohybu útočníka, tak i časné střely.

Pozitivum celého výkonu našeho týmu je v přechodové fázi. Zrovna zárodek založení útoku nás v minulé sezóně dost trápil. Při větší časové fundaci této problematice na trénincích a fotbalovému vyspění některých hráčů, jsme najednou dokázali přihrát na nabíhajícího spoluhráče, který si dokázal najít vhodný prostor. A tohle je základ všeho! Proto i kluky zápas bavil, protože jen neběhali kolem dobře kombinujícího soupeře, ale sami drželi balon.

Důvod, proč jsme nedokázali vstřelit více gólů a potvrdit tvrzení o herně vyrovnaném zápase byla koncovka. Která vůbec nebyla. Na to, v jakém prostoru jsme kombinovali, neměl soupeřův brankář moc práce. Kluci se vše snažili tzv. hrát až do kuchyně. Kdy soupeř rychle zhustil prostor před brankou a eliminoval tak možnost obstojné střely z bezprostřední blízkosti, nebo zpětnou přihrávku. Také proto jediná střela ze střední vzdálenosti, která měla alespoň nějakou razanci, byla odměněna gólem. Branka padla až těsně před koncem první poloviny, kdy si Šimon Borkovec navedl míč od lajny směrem ke středu hřiště a vystřelil.

Poučení z našich předešlých chyb a pozitivně naladění z našich herních úspěchů vyhlížíme další mistrovské utkání, které odehrajeme v sobotu v domácím prostředí proti FK Čechie Dubeč od 8:30.

neděle 6.9.2020 | Michal Blažek | Přečteno: 2213