Ročník 2009: Parádní jízda na turnaji Slavia

Uprostřed týdne jsme již tradičně nevynechali příležitost zahrát si na tréninkovém turnaji spřátelených týmů SK Slavia, tentokrát navíc okořeněném tím, že se hrálo přímo na hlavním stadionu čerstvého mistra ligy.
:
v St 29.5.2019 15:00
Eden aréna
Turnaj

Nejprve nás čekalo pět zápasů ve skupině, které, ač každý naprosto odlišný soupeřem, stylem, i průběhem hry, výborně prověřily, jak na tom náš tým je. Stručná odpověď zní - nadmíru dobře! Viděli jsme jednoznačný zápas s možná 90% držením míče na naší straně, profesionálně takticky i psychicky zvládnuté utkání proti nevyzpytatelným slávistickým děvčatům, zápas proti Rokycanům, který jsme otočili z 0:2 na 4:2, fyzicky vysoce intenzivní utkání s Neratovicemi, a konečně zaslouženě vydřenou výhru v utkání "na hraně" proti Vyžlovce. Skóre 19:8 je více než výmluvné. Jako obvykle nás zdobil bleskový a přímočarý přechod do útoku plný kombinací a střel i narážeček v koncovce. Koncovka je možná (vyjma občasných výpadků soustředěnosti - které však často hrají zásadní roli) jediným místem, kde můžeme trochu zpytovat svědomí, neboť ač jsme gólově byli velmi produktivní, vyložených šancí jsme měli minimálně třikrát tolik - ledový klid v kritických momentech je ale i v profesionálním fotbale často výsadou pár vyvolených, proto jsme si jisti, že k nám přijde sám s dalšími zkušenostmi. Významně se na naší úspěšné hře podílel výkon brankáře Míši, který odchytal většinu utkání a s úžasným přehledem plnil roli vysunutého stopera v poli, což našemu útoku dodávalo křídla.

V závěru nás pak čekal dvojzápas proti dvěma nejproduktivnějším týmům z druhé skupiny. S Brandýsem jsme se rozešli smírně 2:2, přičemž i zde jsme měli více ze hry, jen nám tam tentokrát góly tolik nepadaly. A nakonec setkání s domácími, kde nás opět příliš nepodržela hlava. Respekt nás zcela zbytečně svazoval, přes vyloženou (avšak neproměněnou) šanci hned z první minuty jsme většinu zápasu přestávali hrát týmově, což se proti hbitým rychlíkům Slavie nemůže vyplácet. Jakmile jsme však zapnuli ve všech pěti, bez potíží jsme kombinovali na polovině soupeře, a nakonec i v tomto zápase tak vstřelili dva góly.

Celé naše vystoupení tak lze hodnotit jen v superlativech, a rozmanitost situací byla zcela v duchu ´těžko na cvičišti, lehko na bojišti´ :) .

Turnaje se zúčastnili: Fíla, Jára V., Míša, Víťa, Ondra, Tomáš, Jára a Miky J.

středa 29.5.2019 | QALO | Přečteno: 1803