Mladší žáci B (2012)

Ročník 2009: Stále sbíráme zkušenosti

V neděli brzy ráno nás čekal druhý velký výjezd v životě.
4.kolo v Ne 13.9.2020 10:00
Stadion Letka

Prvně jsme vyrazili do Jablonce. Náš druhý výjezd směřoval jen o kousek vedle do sousedního Liberce. Věděli jsme, že soupeř je maximálně kvalitní, a tak cílem bylo vstřelit nějaké branky, nasbírat cenné zkušenosti a popasovat se s atmosférou výjezdu mimo Prahu lépe než před dvěma týdny, kdy jsme silně zaspali více než polovinu utkání.

Všechny tři body se nám podařilo naplnit. Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a prvních cca 5 minut jsme ovládli na počet gólových příležitostí. Skóre však zůstalo nerozhodné.

Soupeř nám ale následně ukázal svou kvalitu a my většinu času spíše bránili. Kluci po utkání obdivovali sílu soupeře v soubojích 1v1 a to jak v útočné tak v obranné fázi. Z toho vznikla zajímavá diskuze, ze které vzešlo uvědomění, že pokud se chceme zlepšovat na tréninku v kličkách, musíme se také zlepšit v bránění. Protože když mě bude na tréninku bránit nekvalitní obránce, nemusím svou kličku dělat úplně dokonale, v rychlosti a tak dále a tak dále... Toto jsou důležité střípky uvědomění, které nám do budoucna hodně pomůžou.

Dvakrát se nám povedlo skórovat, šancí jsme však měli více. Každá vytvořená šance proti silnému soupeři je důvodem k radosti.

Stále sbíráme zkušenosti a každý takový zápas nás nesmírně posouvá. Jen za těch pár týdnů sezóny je na hráčích vidět velký posun. Těším se, kam až se dokážeme posunout za pár měsíců...

Závěrem bych rád poděkoval rodičům, kteří naše hráče po celou dobu utkání hlasitě povzbuzovali. Jsem rád, že se můžeme spolehnout na jejich pozitivní podporu!

neděle 13.9.2020 | Mikuláš Zbořil | Přečteno: 2032