Ročník 2009: Vítězství za naše hokejisty

Za nádherného, až téměř letně horkého počasí jsme poslední květnovou neděli změřili síly v předposledním utkání Jihovýchodní ligy této sezóny.
:
11.kolo v Ne 26.5.2019 17:30
Schulhoffova UMT.
Hostivař

Zápas odstartoval až v 17:30, hřiště však stále ještě sálalo celodenním sluncem, dalo se tedy očekávat, že půjde fyzicky o náročný zápas. To se také potvrdilo - oba týmy se do sebe zakously od prvních sekund, hra se přelévala z jedné strany na druhou, a začaly padat góly. První jsme sice vstřelili my, ale po něm následovala šňůra branek obdržených, vesměs z brejků, které pramenily z naší ne zcela disciplinované hry zpět. Po první části tedy stav 1:5.

Snad to bylo tím, že jsme důsledně dbali na pitný režim (díky moc rodičům, kteří nás vodou zásobili i během zápasu), snad tím, že čas od času z tribuny probleskla zpráva, že se našim hokejistům stále na MS v boji o bronz s Ruskem příliš nedaří, naši kluci do druhé části vlétli jako vítr. Nikdo nevynechal souboj o míč, jakmile jsme ho získali pod kontrolu, ihned jsme přímočaře, často sérií narážeček, mířili k brance soupeře, a zakončovali. Koncovka byla v tomto utkání obdivuhodná, kluci nejen stříleli ze všech pozic, ale často v pokutovém území soupeře mátli kličkami a nahrávkami, takže se pak doráželo do prázdné branky. Skóre po druhé části - 9:7 pro nás!

A někdy v té době jsme prohráli v hokeji na nájezdy, což znamenalo nechtěné bramborové medaile. To nám dodalo do žil další přísun energie - chtěli jsme vítězství oslavit alespoň my. Kluci pokračovali v neuvěřitelně obětavé hře, která byla týmová, a proto přinášela další a další zvednuté ruce slavící vstřelené góly. Ke konci sil začalo trochu ubývat, ale zápas jsme dohráli naprosto kontrolovaně, s úsměvem na rtech a vědomím, že na 19! vstřelených gólech se podíleli naprosto všichni, ať už z pozice střelců či nahrávačů.

Toto utkání bylo velmi přínosné s ohledem na vysokou vyrovnanost hráčů, férovou hru, a nelehké podmínky, které nás vždy posouvají dál. Vítězství, a unisono spokojené tváře s blaženými pocity v šatně tomu pak nasadily pověstnou třešničku na dortu.

neděle 26.5.2019 | QALO | Přečteno: 1341