Víte že

Partnerská ZŠ Mendelova se zúčastnila Dětského fotbalového poháru

V úterý 22.1. jsme se zúčastnili se dvěma týmy Mendelky základního kola Dětského fotbalového poháru. Na turnaji jsme obsadili 4. a 8. místo.

Turnaj byl určen pro žáky 1. a 2 tříd. Z Mendelky vyrazilo na turnaj celkem 11 dětí, z toho větší část tvořili žáci druhý tříd. Děti se na turnaj moc těšily. Díky možnosti přihlásit dvě družstva se povedlo vzít na turnaj, jak fotbalisty, kteří z většiny hrají na Hájích, tak také děti, které navštěvují na základní škole kroužek fotbalu a nehrají tak v žádném fotbalovém klubu a mohly si poprvé zažít atmosféru velkého fotbalového turnaje.

Děti odehrály dobré zápasy plné bojovnosti a nasazení. K vidění byly hezké fotbalové akce a mnoho branek.

Týmu 1 se podařilo postoupit do semifinále z druhého místa ze skupiny. V semifinále však kluci nestačili na ZŠ Hostivař a nastoupili k boji o 3. místo. V tomto zápase měli žáci 2. třídy velkou převahu, ale branku vstřelit nedokázali. V penaltovém rozstřelu pak měli méně štěstí a obsadili nakonec 4. místo. Tým 2 byl složen z žáků prvních tříd, kteří navštěvují pouze fotbalový kroužek ve škole a tento turnaj pro ně byl první velkou zkušeností. Kluci si vedli statečně, ve skupině zvládli jednou zvítězit a jen díky horšímu skóre v minitabulce tří týmů obsadili 4 místo. V souboji o umístění pak nestačili na ZŠ Zárubova a obsadili tak 8. místo.

I když jsme nepostoupili do dalšího kola, na turnaji jsme se předvedli hezkou hrou a kluci si tuto fotbalovou zkušenost naprosto užili. Navíc všichni dostali medaili a další hezké ceny.