Ďáblice - FC Háje JM B 11:3

V sobotu 27.9. nás čekal velice těžký zápas s lídrem naší soutěže, týmem TJ Ďáblice „B“. Domácí se netají velkou ambicí postoupit do 1.A třídy.

TJ Ďáblice „B“   -    FC Háje JM  „B“

11   :   3  ( 6 : 0)

Hráno :  27.9. 17:00  hřiště  tráva  Ďáblice

Rozhodčí : Jeřábek- Hruška,Buřil

Branky : 4.,38.,68.,Mašek,8.,12.,25.,Kubice,32.,72.Brahimi,79.,81.Novotný53.Jánoš-             57.,73.Pánek,75.Hruška

Sestava :                                      Provazník

Štípek,Stastny,Hovorka,Hančl Jos.(51.Čermák)

Lojda,Hruška,Rapant72(Hančl Jar.),Soucha

Grešnjakov,Pánek

V sobotu 27.9. nás čekal velice těžký zápas s lídrem naší soutěže, týmem TJ Ďáblice „B“. Domácí se netají velkou ambicí postoupit do 1.A třídy. V článku uveřejněném na webu PFS dokonce přiznávají, že si přejí, aby mužstvo „A“ z této soutěže sestoupilo a jim se tak otevřela možnost postupu. Asi se vám to zdá divné, ale ďáblické béčko je tým pana Drbala, majitele společnosti Bella, který je i trenérem mužstva a s TJ Ďáblice má společné jen jméno. Již v minulosti byl tým velice silný, letos ještě značně posílil. Již vloni v mužstvu působili dva ligisté. V obraně tvrdí muziku Hunal(352 lig.zápasů), v útoku drtí soupeře Daniel Mašek(89 lig.zápasů). Letos došlo k omlazení a podle článku získali do svých řad nějaké mladé futsalisty, kteří hře společně s Dominikem Jánošem(v dětsví hrál za Háje) dodávají myšlenku a hlavně jsou motorem týmu. Zmíněnými futsalisty jsou čeští reprezentanti Jiří Novotný a Jan Lištván, třetím je reprezentant Kosova Azem Brahimi. Přesto, že se zápas hrál ve stejné době jako derby pražských S, nastoupili domácí v té nejsilnější sestavě. My jsme dorazili s 13 statečnými. Je těžko pochopitelné, že týmy mužů mají registrováno 34 hráčů a přesto je problém se sestavou. Z borců kteří dorazili jich 7 bylo dopoledne s „A“. Nikdo jiný nebyl schopen nastoupit, protože byla řada hráčů zraněná, nemocná nebo na dovolené. I přes tento handicap jsme nechtěli dát svoji kůži lacino.

Hosté začali obrovským náporem. 4. minuta brejk po levé straně, přihrávka na vápno na Maška, který si dvakrát míč zasekl a střelou k tyči nedal Provazníkovi šanci 1:0. 8. minuta Novotný ukázal svoje technické přednosti prošel obranou a zcela volný Kubice zvýšil na 2:0. 12 minuta a další brejk tentokrát po pravé straně, přihrávka na zadní a pro Kubiceho nebyl problém trefit prázdnou branku 3:0. 25. minuta na polovině jsme ztratili špatnou přihrávkou míč, Kubice utekl a zkompletoval hattrick 4:0. 32. minuta přihrávka za naší obranu, marná snaha dohonit Brahimiho a bylo to 5:0. V 38. minutě se dostal Brahimi do šestnáctky, naběhl si na Hovorku a předvedl skok alá Roben. Domácí kopali penaltu, kterou Mašek těsně využil 6:0. V prvním poločase domácí využili všechny svoje šance. My jsme měli dvě velké šance, Lojdovu střelu k tyči zázračně vyrazil brankář a střelu Hančla vyhlavičkoval na brankové čáře jeden z obránců.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s odhodláním více neinkasovat a pokusit se alespoň trochu udělat výsledek stravitelným. Domácí ale začali stejně jako první poločas. V 48. minutě utekl Jánoš vystřelil na zadní tyč a míč nezadržitelně mířil do branky. Ale ještě než překročil brankovou, čáru zahrál si Mašek na Maradonu a jeho „boží ruku“. V 53. min. opět Jánoš vystřelil na zadní, ale tentokrát už Mašek nestačil doběhnout, a tak míč skončil v síti bez porušení pravidel 7:0. V 57. minutě jsme se trefili konečně i my. Po závaru před brankou domácích, kdy byl evidentně faulovaný Hovorka a píšťalka mlčela, se tak vehementně domácí domáhali odpískání ve svůj prospěch, že rozhodčí nařídil nepřímý kop za „kecy“. Ve vzdálenosti cca 12 metrů přiťukl Soucha Pánkovi, jehož bomba skončila pod břevnem 7:1. V 68. minutě po nasřelené ruce kopal Mašek druhou penaltu a opět nezaváhal 8:1. 72. min. Centr ze strany, Mašek přihrál Brahimimu, který zvýšil na 9:1. V 72. min.  po akci Grešnjakov – Lojda skóroval střelou z 10 metrů Pánek 9:2. V 75. minutě se po pánkově přihrávce do vápna prosadil rekonvalescent Hruška 9:3. 79.minuta Novotný dostal přihrávku na hranici vápna, míč zasekl a trefil šibenici 10:3. Účet utkání uzavřel po pravděpodobném ofsajdu v 81. minutě Novotný 11:3.

Co říci závěrem? Všem našim hráčům musím i přes výraznou porážku poděkovat za výkon, který předvedli. Do poslední chvíle se snažili domácímu favoritovi klást odpor a dosáhnout alespoň čestného výsledku. Mužstvo Ďáblic svoji kvalitou značně převyšuje úroveň 1.B třídy. Myslím si, že i v přeboru by se pohybovalo ve středu tabulky.

Další zápas hrajeme v neděli 5.10 od 16:00 hodin s TJ Sokolem Benice. Věříme, že po dvou porážkách opět vyhrajeme a potěšíme tak naše fanoušky, kteří příjdou jistě v hojném počtu.