Admira B - FC Háje JM 3:2 (1:0)

Až na šestý pokus dokázali fotbalisté Admiry B v Pražská teplárenská přeboru bodovat. A hned z toho bylo vítězství v důležitém utkání proti Hájům 3:2. Rozdílový gól dal nádherným lobem Hochman. Rezerva divizního celku je po předchozích pěti porážkách stále poslední, ale už jen o bod za trojicí čtyřbodových týmů, mezi nimiž jsou i poražené Háje. Podívejte se na nejzajímavější momenty utkání a ohlasy z obou stran.
6.kolo v Ne 18.9.2016 15:00
ZŠ Hovorčovická T
Admira B
Sestava FC Háje: Provazník - Vlasák,Čížkovský,Nezbeda(78.Kloboučník),Hančl- Soucha,Brož,Hovorka,Dratva,Charvát(76.Novák)-Jiroušek

Byla to pro Admiru B už kritická situace. V tabulce na bodovém kontě velká nula a šestý zápas před sebou. „Požádali jsme i o posilu z A-týmu do obrany. Měli jsme hodně zraněných hráčů,“ řekl Tomáš Čedík, kouč mužstva. „Nechali jsme si dát jednoduchou branku na 3:2. V závěru z toho byl zbytečně zdramatizovaný zápas.“

Admira B vedla před poločasem, kdy se prosadil kapitán Šindelář. Ten po rohovém kopu propálil hradbu těl před sebou. Rychle po pauze srovnal Jiroušek, ale Šindelář druhým gólem, kdy dorážel míč zblízka, vrátil svému týmu vedení. A v 77. minutě ho nádherně pojistil Hochman: běžel sám na brankáře, jehož přehodil. To byla paráda, technicky precizně provedený kop!

Háje jen snížily v nastaveném čase. Víc už nestihly. „Domácí měli štěstí. Dali tři góly, my jen dva,“říkal Jan Studenovský, trenér Hájů, jimž se asi v této sezoně nevyhnou boje o udržení. „Začali jsme pozdě, odešlo šest hráčů ze základní sestavy, máme problémy, musíme to doladit během sezony,“přiznal Studenovský. „Jak tým oslabil, bylo od samého začátku jasné, že z toho bude boj o záchranu.“

A velkým soupeřem bude nejspíš nedělní protivník. I když: Admira B se pořád vidí mnohem výš.„Start sezony se nám nepovedl, potřebovali jsme to urvat. Na chvost tabulky úplně nemáme, měli bychom hrát klidný střed,“ myslí si Daniel Šindelář, autor dvou gólů. „Děláme si to sami. Herní výkon není špatný, ale úplně zbytečnými individuálními chybami to jde hrozně dolů. Kdybychom se na podzim dotáhli doprostřed tabulky, byli bychom rádi.“

K tomu bude ale potřeba vyhrávat. Ztráta sice zatím není nijak extrémní, ale dohánět jakoukoliv bodovou díru je nepříjemnost. „Uvidíme, jak dalece nás tahle výhra zvedne. Měli jsme to zachytit daleko dřív,“ ví Čedík. „Stalo se, chceme pokračovat dál a vyhrávat.“

Admira B - FC Háje 3:2 (1:0)

Branky: 40. a 62. Šindelář, 77. Hochman - 47. Jiroušek, 90.+1 Hančl. ŽK: 83. Jerhot - 38. Dratva, 46. Hančl, 62. Brož. ČK: 71. Brož (Háje). Rozhodčí: Stěhule - Šmakal, Chrenko. Diváků: 50.

Admira B: Jakimeczko - Kvapil, Jackl, Mamurov, Fric - Vachoušek - Stejskal (89. Káninský), Jerhot(83. Másílko), Šmidrkal (64. Hochman) - Šindelář, Ondrůšek. Trenér: Tomáš Čedík.

Háje: Provazník - Vlasák, Čížkovský, Brož, Hančl - Nezbeda (78. Kloboučník), Hovorka, Dratva, Charvát (76. Novák) - Soucha, Jiroušek. Trenér: Vladimír Dvořák.

Nejlepší hráč Admiry B: Daniel Šindelář.
Nejlepší hráč Hájů: David Dratva.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Jackl (Admira B).

Martin Karger

neděle 18.9.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 2823