Admira Praha B - FC Háje JM 0:1 (0:0)

Přebor se hrál i o velikonočním pondělí. I když málem ne. Zhruba hodinu před zápasem Admira B - Háje se totiž Prahou prohnala sněhová vánice, hřiště bylo pod sněhem a řešilo se, zda se vůbec bude hrát. Slunce se ale naštěstí podívalo pořádně do kalendáře, zjistilo, že je duben, opět se ujalo vlády a nakonec se hrálo za sice studeného, ale slunečného počasí.
20.kolo v Po 6.4.2015 16:30
ZŠ Hovorčovická T
Admira

Domácí mužstvo nastoupilo posilněno o několik hráčů z třetiligového áčka a od úvodního hvizdu mělo mírnou převahu. Do první šance se hráči v bílých dresech dostali v sedmé minutě. Po přetaženém centru Jackla vznikl před hájeckou brankou velký závar, po kterém střílel do gólmana Kurek. Ani hosté se ale nechtěli nechat zahanbit, po rychlém protiútoku poslal Grafnetr míč na Balíka, který ale pálil slabě.

Oběma soupeřům nechyběla velká bojovnost, ale útoky často končily před šestnáctkou, protože na obou stranách chyběla přesnost ve finální přihrávce.

Ve 25. minutě vystrašil hostujícího gólmana Provazníka nebezpečnou hlavičkou Martinic, krátce poté se z dálky napřáhl Mamurov a Provazník se po přesné střele k tyči musel hodně natahovat, aby míč vyrazil na roh.

V těchto fázích zápasu se hrálo hlavně na polovině Hájů. Po dělovce Lupínka kopali domácí roh, po kterém Mamurov ve skluzu jen o pár centimetrů nedosáhl před odkrytou brankou na míč. Těsně před koncem prvního poločasu se pak opět zaskvěl Provazník, když skvěle vyrazil gólovou střelu Jackla.

Po přestávce se pokračovalo v útočném fotbale a i když to bylo stále 0:0, tak se bylo na co dívat. V 55. minutě vběhl do vápna domácí Šindelář, který měl kolem sebe volné spoluhráče, ale zkusil to sám
a Provazníka neprostřelil. Po čtyřech minutách hry pak ze strany šel sám k brance Zolotuchin, hájecký brankář mu včas skluzem sjel pod nohy a míč sebral.

Poté to na obou stranách hřiště střelecky zkoušeli hráči s číslem 16 na zádech. Nejprve dělovka hájeckého Grafnetra letěla mimo, vzápětí ránu Šindeláře zblokovala obrana.

Do té doby fungující obrana Admiry začala najednou dělat chyby a důrazní hosté toho začali využívat. Zejména aktivní Grafnetr. Tomu nejprve bránící hráči střelu zblokovali, při dalším odkopu ho trefili takovým způsobem, že se od něj odrazil míč k brance a Žulevič musel rychle k zemi, aby z toho nebyl gól v jeho síti. Ten ale nakonec přišel. V 76. minutě byli domácí hráči opět nedůrazní v obraně, Grafnetr vybojoval míč, vydal se s ním od rohu podél čáry k brance, šikovně jej dloubl okolo brankáře a odrazem o tyč jej poslal za Žulevičova záda - 0:1!

Domácí fotbalisté se ihned snažili o vyrovnání, ale chyběla tomu lehkost a přesnost ve finální fázi. Brankáře Provazníka protáhl Ondrůšek, trestný kop napálil Zahálka pouze do zdi a tak z toho kýžený gól v síti hostů nakonec nebyl, tři body se vezly na Háje.

Admira B - Háje 0:1 (0:0)
Branka:
76. Grafnetr. ŽK: 66. Krejčí, 89. Bednář (oba Háje). Rozhodčí: Cichra - Suchý, Švorc. Diváků:50.
Admira B: Žulevič - Mamurov, Neuberg, Martinic, Kvapil (80. Teftag) - Kurek, Lupínek, Šindelář (68. Beníšek), Jackl (79. L. Němec) - Zolotuchin (60. Ondrůšek), Zahálka. Trenér: René Ollé.
Háje: Provazník - Vlasák, Dub, Dvořák, Slabý - Soucha, Krejčí (72. Pánek), Bednář, Brož (85. Hančl), Balík - Grafnetr. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
René Ollé (Admira):
„Každá porážka hodně mrzí, ale tahle dvojnásob. Háje přijely se silnou defenzivou, prakticky v devíti lidech byly zalezlé mezi vápnem a půlkou. My jsme se marně snažili to dobít, dostat se tam. V první půli byly nějaké náznaky šancí, ke konci poločasu jsme nedali gólovku, stejně jako Šindelář hned dvě na začátku druhého. Pořád jsme to dobývali a pak po chybě, po špatném odkopu nás soupeř ztrestal. Pak už jsme se tam nedostali a do konce si žádnou šanci nevytvořili. Porážka mrzí i z toho důvodu, že nás posílilo pět hráčů z áčka. Mysleli jsme si, že to nemůžeme v žádném případě prohrát. Hráči z béčka si myslí, že to ti z áčka odehrají sami a ti z áčka zase to, že to půjde samo. Ukázalo se, že pokora k soupeři a maximální nasazení je vždycky důležitá. Háje, ač nebyly kompletní, nás vyškolily v trpělivosti a nakonec si šťastně odvezly tři body.”
Petr Procházka (Háje): „Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, posílený o několik hráčů z áčka. Nám ještě chyběli někteří kluci, ale týden od týdne se to zlepšuje. První poločas byli domácí lepší, i díky povětrnostním podmínkám, ve druhém se to srovnalo. Na šance to bylo vyrovnané, asi by tomu slušela remíza. Jsme ale samozřejmě rádi za tři body.”

Nejlepší hráč Admiry: nikdo.
Nejlepší hráč Hájů: Lukáš Provazník.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Lukáš Provazník (Háje).

Michal Káva

pondělí 6.4.2015 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 3500