Cholupice - FC Háje JM 3:3 (2:0)

V posledních čtyřech zápasech vyhráli fotbalisté Cholupic jen jednou, ale kdyby proměňovali své šance, tak museli vyhrát všechno a rázem by v tabulce byli třetí. Svěřenci trenéra Kahleho ale právě na neproměňování šancí doplácejí, což je stojí body. A přesně tohle sedělo i na jejich víkendový domácí zápas proti Hájům. Cholupičtí dvakrát vedli o dva góly, ale místo pojišťovacího gólu přišlo snížení a pět minut před koncem i vyrovnání na konečných 3:3.
3:3
(2:0)
25.kolo v Ne 10.5.2015 17:00
Cholupice T
Cholupice

Zápas se vyvíjel přesně podle domácích představ. Už v páté minutě se totiž poprvé měnilo skóre. Neveršil se individuálně šikovně probil k brankové čáře a poslal přesnou přihrávku na skórujícího Zelenku - 1:0.

Většina úvodní půle se odehrávala na straně hostů. Fotbalisté Cholupic byli aktivnější, bojovnější a z jejich tlaku pramenily šance. Ty ale domácí postupně zahazovali a hosté tak byli stále ve hře.

Druhé trefy v hájecké síti se hráči v černobílých dresech dočkali krátce před odchodem do šaten. Brankář hostů Tlustý nejprve nadvakrát lapil dvě velké šance, ale poté kapituloval, když dostal parádní přihrávku
F. Janoušek a do prázdné branky nezaváhal - 2:0.

Za tohoto stavu a hlavně za té herní převahy bylo divákům zřejmé, že Cholupice pohodlně dokráčí k třem bodům. Hosté ale po přestávce zlepšili pohyb, přidali na bojovnosti a hra se trochu vyrovnala.

Po deseti minutách druhé půle se Háje dočkaly vyrovnání. Grešňjakovovi nejprve v dobré pozici odkopli míč obránci na roh, ale po něm poslal před branku centr Brož. Vlasákovu hlavičku vyrazil brankář Pajaziti před sebe, kde domácí nechali dorážet Krejčího i skórujícího Slabého - 2:1.

Uběhlo jen deset minut a opět to bylo o dva góly. Po hezké kombinaci poslal do šestnáctky přesnou přihrávku .... a pro nikým nehlídaného Špačka už nebyl problém poslat míč pod břevno - 3:1.

Krátce poté ale domácí zachybovali uprostřed hřiště, po rychlých přihrávkách zaútočili hosté a byl z toho rohový kop. Z něj poslal míč před branku Brož a po závaru se nadvakrát prosadil rovněž trestuhodně nehlídaný Vlasák - 3:2.

Z jasně probíhajícího zápasu tak najednou bylo veliké drama. Domácí byli stále v útočení o něco nebezpečnější, ale střelecky už jim nebylo přáno. Trenér Kahle zkoušel probudit útok všemi možnými způsoby. Na pár minut poslal do pole i náhradního brankáře Bartoše, který pak po pár minutách šel na své místo mezi tyče.

Definitivní podobu výsledku pak dala 85. minuta. A opět v tom figuroval hájecký Brož. Nejdřív se z dálky napřáhl z trestného kopu a gólman Bartoš měl co dělat, aby míč vyrazil na roh. K němu se postavil opět Brož, další centr, další roh, po něm se míč vrátil opět k Brožovi a jeho třetí centr v pořadí už našel hlavu Slabého - 3:3!

Cholupice – Háje 3:3 (2:0)
5. Zelenka, 42. F. Janoušek, 65. Špaček – 55. a 85. Slabý, 67. Krejčí. ŽK: 90. Bartoš –
60. Greshnyakov. Rozhodčí: Kučera – Suchý, Rod. Diváků: 60.
Cholupice: Pajaziti (75. Kolinger) - Zavadil, Pechar, L. Srba, Dombi – Špaček, Masner, Souček,
F. Janoušek – Zelenka (62. Bartoš), Neveršil. Trenér: Rudolf Kahle.
Háje: Tlustý - Vlasák, Dub, Krejčí, Slabý – Soucha (75. Rapant), Bednář, Brož, Hruška, Balík – Greshnyakov (62. Grafnetr). Trenér: Petr Procházka.

Rudolf Kahle (Cholupice):
„Těžko tento zápas hodnotit. První poločas byl od nás super. Měli jsme spoustu vyložených šancí, vedli 2:0. Pak jsme ale neudrželi koncentraci... V desáté minutě mohlo být hotovo, takhle to skončilo 14:3 na šance s výsledkem 3:3. Je to šílený, ale pro nás i zkušenost. Potřebujeme hodně šancí na góly, děláme soupeřům brankáře. Tohle nepamatuji od loňského zápasu s Bílou Horou. Pochválil jsem hráče za hru, ale za výsledek dostali céres."
Petr Procházka (Háje): „Domácí byli v prvním poločase jasně lepší. Kluci už to asi berou tak, že si chtějí zahrát a přistoupili k tomu trochu laxněji. Druhá půle už byla vyrovnanější. Zlepšili jsme pohyb i osobní souboje, které jsme v prvním poločase hodně prohrávali. Když to bylo o půli 2:0, tak s bodem je určitě spokojenost."

Nejlepší hráč Cholupic: Karel Dombi.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Brož.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Karel Dombi (Cholupice).