FC Háje JM - ČAFC Praha 4:1 (2:1)

Háje potřebují body jako sůl, Čafka se na jaře marně hledá. To se potvrdilo i po zápase. Domácí si připsali tři body a hosté, i přes dobrý výkon, odjížděli s prázdnou. Vývoj zápasu ovlivnili dva vlastní góly. Hosté se díky němu dostali do vedení a domácí díky němu ještě do přestávky vývoj utkání otočili. Výsledk byl až do samotného závěru otevřený. Domácí zápas rozhodli až během dvou minut v samotném závěru.
4:1
(2:1)
21.kolo v So 16.4.2016 11:00
ČAFC
Branky FC Háje: 35.Lojda,42.Nováček(vl.),86.Duka,88.Pánek. Branky ČAFC: 28.Hruška(vl.). Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Provazník-Pravenec,Dub,Vlasák,Slabý- Lojda(72.Martinák),Brož,Hruška(80.Fedič),Duka,Hančl(62.Soucha)-Balík(87.Pánek)

Hosté začali aktivně a domácí přehrávali. Připravili si i šance. Strašek nastřelil jen tyč a v další příležitosti selhal Nováček. Čafka šla do vední ve 28. minutě. Ne však vlastní zásluhou. Po centru z pravé strany totiž míč do vlastní sítě nasměroval Hruška.

V závěrečné desetiminutovce prvního dějství domácí dokázali vývoj utkání otočit. Nejdříve chybu hostů v rozehrávce potrestal Lojda, který míč dorážel po akci z levé strany do prázdné branky. Tři minuty před půlí poslal z přímého kopu vysoký centr do šestnáctky hostů Brož, míč spadl na stehno Nováčkovi a od něj doputoval do vlastní branky. Druhý vlastenec byl na světě.

I po přestávce byla Čafka aktivnější. Domácí pozorně bránili a vsůj těsný náskok hlídali. Když přežili několik příležitostí hostů, opět v závěru zápasu dvakrát udeřili. K odraženému míči se před vápnem dostal Duka, připravil si ho ke střele a Drahorád se jen ohlédl - 3:1. Za dvě minuty hosté ztratili míč na půlící čáře a rychlý protiútok do odkryté branky zakončil Pánek.

FC Háje - ČAFC 4:1 (2:1)
Branky: 35. Lojda, 42. vlastní Nováček, 86. Duka, 88. Pánek - 28. vlastní Hruška. ŽK: 26. Duka, 57. Hančl, 71. Brož, 77. Balík - 58. Fitzel, 74. Micka, 79. Mašek, 88. Mašlej. Rozhodčí: Kučera - Havel, Čermák.
Diváků: 25.
Háje: Provazník - Vlasák, Dub, Slabý, Pravenec - Lojda (72. Martinák), Hruška (80. Fedič), Brož, Hančl (62. Soucha) - Balík (87. Pánek), Duka. Trenér: Petr Procházka.
ČAFC: Drahorád - Nováček (78. Crispim), Zahradník, Chvátal, T. Kaliba - Strašek, Micka, Nagy, Mašek - Fitzel, Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.

Petr Procházka (Háje): „Pro nás zlaté tři body, které pořád potřebujeme, protože nás teď čeká série těžkých zápasů. Bylo to kvalitní utkání z obou stran, přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Prohrávali jsme nešťastným vlastním gólem. Pak si ho dali i hosté a my jsme to ještě do poločasu otočili. V závěru už to Čafka hodně otevřela a zápas jsme rozhodli, měli jsme i další šance.”
Zdeněk Herink (ČAFC): „Vzhledem k tomu, že se na jaře trápíme a výsledkově se nedaří, udělali jsme změny. Změnili jsme rozestavení a využili některé další hráče. Herní projev z naší strany byl dobrý. Byli jsme aktivnější, častěji na míči. Strašek trefil tyč, Nováček měl další velkou šanci. Do vedení jsme se nakonec dostali vlastním gólem domácích a zápas se vyvíjel slibně. Bohužel jsme v závěru poločasu spáchali harakiri. Hrubé individuální chyby, nedůraz ve vlastní šestnáctce a z toho vyplynuly dva góly domácích. I druhý poločas jsme byli častěji na polovině domácích. Velké šance měli Mašlej a Micka.
Závěr druhé půle stejný jako v té první. Opět chyby, které soupeř potrestal. Výsledek je pro nás krutý. Pokud tyhle chyby neodstraníme, budeme se trápit dál.”

Nejlepší hráč Hájů: Lukáš Provazník.
Nejlepší hráč ČAFC: Tomáš Kaliba.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Slabý (Háje).