FC Háje JM - Meteor Praha 1:4 (1:0)

Dlouho vyrovnaný zápas se začal lámat až v poslední čtvrthodině, kdy si sestupem ohrožená rezerva Meteoru třemi přesnými zásahy zajistila potřebné tři body. V úvodním dějství byly aktivnější Háje, které šly také Grafnetrovou trefou zaslouženě do vedení. Stínem jinak velmi slušného duelu bylo nešťastné zranění hostujícího gólmana Polomského, který musel být se zlomenou rukou dopraven do nemocnice.
1:4
30.kolo v So 13.6.2015 10:30
Háje UMT
Meteor
Diváci: 0,

Hra obou týmů byla v úvodních minutách dost rozháraná. Za značného vedra se bojovalo převážně uprostřed hřiště a šancí před oběma brankami bylo jak šafránu. Přesto už po šesti minutách mohli jít hosté do vedení, když se po rychlém útoku dostal do zakončení obránce Šimek, ale v dobré pozici pálil vedle.

Ještě tutovější šanci ke vstřelení branky si připravili ve 14. minutě domácí. Grafnetr parádní uličkou vysunul Souchu, ten se objevil zcela sám před hostujícím gólmanem, ale balón nakonec levačkou nasměroval vedle levé tyče do zámezí.

Mírná převaha domácích byla korunována po půlhodině hry. Ve 33. minutě našel Bednář krásným pasem na levé straně Grafnetra, ten se šikovně zbavil svého strážce a ostrou střelou z úhlu poslal svůj tým
do vedení - 1:0.

Hned z následné akce domácích se zleva řítil na hostující bránu Balík, prudce napřáhl, gólman Polomský ještě stačil míč vyrazit, jenže při nezaviněné srážce s jedním z bránících hráčů došlo k nešťastnému kontaktu, po kterém odkráčel hostující gólman se zraněnou rukou. Po krátkém přerušení pak do branky nastoupil Jakub Moučka.

V závěru poločasu měl po zpětné Hrdinově přihrávce vyrovnání na kopačce ostrostřelec Fíček, ale jeho pohotová dorážka se mezi tyče nevešla. Do kabin tak odcházela jedenáctka domácích s jedním gólem navrch.

Takový stav, ale platil jen do první minuty druhého poločasu. Pak se nejméně z dvaadvaceti metrů opřel do míče Macek a výstavní bombou, která se navíc otřela o břevno srovnal na 1:1.

Vyrovnávací branka hosty sice náležitě osvěžila, ale k jejich úplné spokojenosti to nestačilo. Stále častěji se přesunovali na polovinu domácích a postupně získávali územní převahu. Jen další branky nepřicházely.
V 58. minutě skončil Fíčkův přímý kop v dobře postavené zdi domácích. Chvíli na to, to zase zdálky zkoušel Hromas, ale Voska si s jeho střelou poradil. Na druhé straně zase Grafnetr technicky přehazoval povyběhnutého Moučku, ale přehodil jeho i bránu.

Rozuzlení celého zápasu nakonec přinesla až závěrečná čtvrthodina. V 76. minutě hostující Šimek ještě na půlce vypíchl míč Bednářovi a uháněl s ním na domácího Vosku, jenže se střelou zaváhal a nakonec jen vybojoval rohový kop. Ten zleva rozehrál Fíček a ve skrumáži Macek dorážkou zblízka otočil na 1:2.

Hosté byli dál při chuti a jejich tlak ještě sílil. V 82. minutě Brož už ve vápně zastavil pronikajícího Hrdinu jen za cenu nedovoleného zákroku a Fíček z nařízené penalty zvýšil vedení hostů na 1:3.

Po dalších čtyřech minutách pak opět Fíček svým druhým gólem pečetil zaslouženou výhru rezervy Meteoru. Ta po změně stran určitě projevila větší hlad po vítězství a v úmorném vedru si sáhla až na dno svých sil.

FC Háje - Meteor B 1:4 (1:0)
Branky:
33. Grafnetr - 46. a 76. Macek, 82. z penalty a 86. Fíček. ŽK: 23. Brož, 45. Boháč - 28. Čonka,
75. Horák. Rozhodčí: Opočenský - Dobrý, Cichra. Diváků: 50.
Háje: Voska - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Bednář, Brož - Boháč (64. Rapant), Soucha (70. Grešnjakov), Balík - Grafnetr. Trenér: Petr Procházka.
Meteor B: Polomský (36. Moučka) - Hromas, Čonka, Horák, Šimek - Pikous (77. Studnička) - Hrdina, Kdolský (65. Janků), Ptáček (80. Svozil) - Fíček (89. Pergl), Macek. Trenér: František Kopač.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje):
„V tomhle horku to byl celkem kvalitní zápas, hlavně první poločas. Druhou půli jsme možná trošku odpadli a to rozhodlo. Góly jsme si dali sami, bylo to po našich individuálních chybách vzadu. Gratuluji Meteoru, že se tímto výsledkem asi určitě zachránil.”
František Kopač (Meteor B): „Bylo to důležité utkání z pohledu tabulky. Hrálo se o udržení. Utkání se pro nás nezačalo vyvíjet dobře. Nejdříve jsme inkasovali gól a pak došlo k e zranění brankáře, který má zlomenou ruku . Byl tam kontakt, bylo to nezaviněné, šel do souboje, došlo tam ke kontaktu a ruka to nevydržela. Je škoda, že ho to potkalo teď, když má jít na dovolenou, přeji mu brzké uzdravení. Jinak o půli jsme si něco řekli.Já v koutku duše věřil, že se prosadíme, měli jsme tam některé kluky z kádru A mužstva a že i po té fyzické stránce bychom měli v tom horku soupeře udolat. Nebylo to, ale vůbec jednoduchý. Macek se trefil krásnou střelou a myslím, že to byl impuls k tomu, že jsme zvýšili iniciativu a že jsme soupeře v druhé půli k ničemu podstatnému nepustili. Poměr jsme pak vyjádřili dalšími góly. Myslím, že vítězství je nakonec zasloužené. Je to takové memento pro ty mladé kluky, kteří vycházejí z dorostu a bylo pro ně důležité tu přeborovou soutěž zachránit. I když hráli dorosteneckou ligu tak jejich přechod do třetí ligy je pro ně strašně překotný. Bylo to znát i na výkonech v třetí lize. Myslím, že v Meteoru je řada hráčů, na kterých lze stavět.”

Nejlepší hráč FC Háje: Matěj Soucha.
Nejlepší hráč Meteoru B: nikdo. „Zasloužili by si to všichni”, okomentoval své rozhodnutí trenér Kopač.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Fíček (Meteor B).