FC Háje JM - Motorlet 5:3 (3:0)

V zápase dvou sedmibodových sousedů v tabulce se v lepší světle představily Háje, které na své umělce v utkání bohatém na góly přehrály rezervu Motorletu. Zatímco se první poločas odehrál v jasné režii domácích, tak po změně stran úřadovali mladíci z Jinonic a třemi vstřelenými brankami odvrátili jistý debakl.
5:3
(3:0)
7.kolo v So 3.10.2015 10:45
Motorlet

Domácí vstoupili do utkání hodně zostra a už po šesti minutách šli do vedení. Balík ideálně předložil míč do uličky Souchovi, ten se prodral mezi dvěma obránci až k vápnu a prudkou střelou otevřel skóre - 1:0.

Po čtyřech minutách mohlo být srovnáno, když se na druhé straně šikovně před šestnáctkou uvolnil Kundelásek, ale pálil nad.

V 16. minutě po akci Šmorance s Fialou postupoval opět Kundelásek na domácí bránu, jenže v rozhodujícím okamžiku si balón příliš ukopl a ten se stal snadnou kořistí vybíhajícího Provazníka.

O osm minut později po faulu Rotheho na pronikajícího Brože měli domácí výhodu standardní situace a využili ji znamenitě. Soucha načechral dlouhý míč do vápna na Nováka, ten hlavou prodloužil na Krejčího, který pak pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0. Ve 30. minutě se mohl po Brožově centru zapsat mezi střelce Vlasák, ale Pacovský mu jeho hlavičku vytěsnil konečky prstů na roh.

Co se nepovedlo Vlasákovi, to zařídil po dalších pěti minutách Balík. Brož opět rozehrál přímý kop před branku a číhající Balík přímo z voleje potřetí napálil balón za Pacovského záda.

Když se pak pět minut před přestávkou po hezké výměně Kundeláska se Šmorancem nevešla mezi tyče pohotová střela prvně jmenovaného, odcházela do kabin s celkem slušným náskokem jedenáctka domácích.

Úvodní minuty druhého poločasu jakoby nasvědčovaly, že hosté chtějí s vývojem zápasu ještě něco dělat. Po Rotheho přihrávce se v nadějné šanci objevil Kundelásek, ale střela mu vůbec nesedla. Vzápětí Čácha vyslal na zteč Kundeláska, ale vybíhající Provazník byl u míče dříve.

Už ve 49. minutě se skóre opět měnilo, ale na druhé straně. Novák kousek za půlící čarou vysunul na pravé straně Souchu, ten zatáhl balón až do vápna, parádně předložil nabíhajícímu Solařovi, který pak upravil na hrozivých 4:0. Až pak se poprvé zaradovali i hosté. Hned v následné minutě se po centru zleva hlavou nemýlil Mareš a snížil na 4:1.

Jenže po deseti minutách využili domácí nedorozumění v hostující obraně a Novák dorážkou do prázdné brány přidal pátou branku domácích. Ta, jakoby přinesla určité uspokojení v řadách domácích, čehož mladíci soupeře náležitě využili. V 72. minutě po rychlém průniku hostů po pravé straně zakončoval přesnou střelou střídající Šum a snížil na 5:2.
Takřka se závěrečným hvizdem pak na konečných 5:3 upravil nejlepší hráč hostů Rothe.

Výhra domácích je naprosto zasloužená, ale vzhledem k vývoji v prvním poločase nijak přesvědčivá. Hosté doplatili na spoustu chyb v obranné činnosti, nesložili však zbraně a výsledek je pro ně přijatelný.

FC Háje - Motorlet B 5:3 (3:0)
6. Soucha, 24. Krejčí, 35. Balík, 49. Solař, 60. Novák - 50. Mareš, 72. Šum, 90. Rothe. ŽK: 77. Fiala, 86. Šum, 87. Mareš (všichni Motorlet B). Rozhodčí: Bočok - Nykl, Tereba. Diváků: 50.
FC Háje: Provazník - Lojda, Dub, Dvořák, Krejčí (46. Duka) - Brož (55. Hovorka) - Vlasák, Balík (84. Grešnjakov), Soucha (78. Rapant), Solař (70. Boháč) - Novák. Trenér: Petr Procházka.
Motorlet B: Pacovský - Eppert (46. Kron), Fiala, Mareš, Kalvas - Konopásek (56. Šum), Čácha, Rothe, Jonáš - Kundelásek (75. Šedivý), Šmoranc. Trenér: Zdeněk Matějka.

Petr Procházka (FC Háje):
„Zápas velmi důležitý, vzhledem k postavení obou týmů. Oba sedm bodů, jen kousíček od sebe. Soupeř kvalitní, mladí kluci, běhaví. Chvíli to vypadalo, že by nás přehrávali. Myslím, že jsme vyhráli ale zaslouženě. Krejčí byl o poločase střídán, kvůli zranění.”
Zdeněk Matějka (Motorlet B): „70 až 80 % máme držení balónu, oni za první poločas čtyřikrát vystřelí na bránu a z toho jsou tři góly. To co jsme chtěli hrát na rychlé brejky, tak to hráli oni. My jsme se zase jenom přizpůsobili. Druhá půle se nedá komentovat, kluci jsou v křeči, nevědí co. Za tu dobu jsme dali tři góly,
to je pravda, ale co dostáváme za góly, když se naši dva obránci střetnou na lajně.”

Nejlepší hráč FC Háje: Michal Balík.
Nejlepší hráč Motorletu B: Tomáš Rothe.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Matěj Soucha (FC Háje).