FC Háje JM - Motorlet B 0:3 (0:2)

Termínová kolize se zápasem divizního A-mužstva Motorletu ovlivnila sestavu hostů. Dva dorostenci v základu, další čtyři na lavičce. Bodovou šňůru hostů to ale nenarušilo. Už do poločasu si mladíci z Jinonic vytvořili dvoubrankový náskok, který v závěru zápasu potvrdil ještě Klouček z penalty. Do zápasu Braník - Třeboradice si tak fotbalisté Motorletu mohli vychutnávat slastné pocity lídra tabulky.
0:3
9.kolo v So 8.10.2016 10:30
Motorlet B

Od úvodního hvizdu byla jasná převaha na straně hostů. Během úvodních deseti minut si připravili jen jednu nepřesnou střelu a jeden roh. V 16. minutě přišel druhý roh a po něm už gól. Rozehraný rohový kop, po kterém se do vápna protáhl zleva Stříbrský, jeho přihrávku zakončil Filip střelou do břevna a odražený míč už Burýšek uklidil do sítě - 0:1.

Po dalších šesti minutách přišel opět rohový kop hostů. Opět rozehraný nakrátko. Následovala kombinec hostů, centr Epperta na Stříbrského, který z voleje pořádně míč netrefil, ale u zadní tyče se k němu dostal Filip, který ho rovněž nezasáhl nijak důrazně, ale Provazník jej vyškrábl až za brankovou čarou - 0:2. Když ve 39. minutě Čmejlovu střelu s námahou vyrazil Provazník, skore se až do přestávky nezměnilo.

Převaha hostů pokračovala i po přestávce. V 54. minutě přišla rychlá akce na trase Eppert - Novotný - Stříbrský, který se zjevil sám před brankou, ale přestřelil. Z následné série tří rohových kopů hosté vytěžili jen jednu střelu, která ale ke gólu nevedla.

V 71. minutě našel Eppert přesnou přihrávkou Kloučka, ten sám před brankářem míč nezkrotil a ukopl si ho. V 74. minutě si to ale vynahradil. Po faulu na Kalvase ve vápně si míč připravil na bílý puntík a zvýšil z penalty na 0:3. V 88. minutě se pískala penalta i na druhé straně. Po rohovém kopu posoudil rozhodčí strkanici před brankou jako nedovolenou. K penaltě se postavil domácí brankář Provazník, ale jeho protějšek Grégr zasáhl u tyče skvěle. Tři body se zaslouženě stěhovaly z Hájů do Jinonic.

FC Háje - Motorlet B 0:3 (0:2)
Branky: 17. Burýšek, 23. Filip, 74. z penalty Klouček. V 88. minutě domácí Provazník neproměnil penaltu.ŽK: 85. Šejnost (Háje). Rozhodčí: Švorc - Tomšů, Toman. Diváků: 40.
FC Háje: Provazník - Ljubinkovič (46. Špinka), Nezbeda, Sojka, Šejnost - Grešnjakov (67. Rájecký), Dratva, Brož, Hovorka - Soucha (82. Hlubuček), R. Jiroušek. Trenér: Jan Studenovský.
Motorlet B: Grégr - Eppert, Burýšek, Kulhánek (86. Š. Scharf), Kalvas - Novotný (61. Zítka), Čmejla, Filip, Stříbrský - Mašek (58. Bužík), Klouček (77. Kubišta). Trenér: Josef Tóth.

Jan Studenovský (Háje): „ Přijel mladý, šikovný mančaft. Běhaví kluci, navíc dobře vybavení technicky.
My můžeme být rádi za 3:0.. Byl to soupeř nad naše síly. Nic ale nevzdáváme. Půjdeme zápas od zápasu, dokud bude šance, musíme a budeme bojovat.”
Josef Tóth (Motorlet B): „I když je soupeř tam, kde je, tak jsme k zápasu přistoupili s pokorou. Odehráli jsme dobré utkání, domácí k ničemu nepustili a vyhráli zaslouženě. Škoda dalších neproměněných šancí. Pochválit musím dorostence, kteří nastoupili a odehráli to velmi dobře. Stejně jako Mašek po dlouhodobém zranění.”

Nejlepší hráč Hájů: Lukáš Provazník
Nejlepší hráč Motorletu B: Vojtěch Burýšek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Ondřej Stříbrský (Motorlet B).