FC Háje JM - Uhelné sklady 3:1 (1:0)

V minulém kole oba soupeři remizovali. Háje na Střešovicích, Uhlíři s Čafkou. První vítězství jara si nakonec připsal domácí Háje. Ve vyrovnaném poločase se snadno dostaly do vedení po chybě Koubka. Po přestávce daly druhý gól a vše se zdálo být jasné. Přišly však o vyloučeného Slabého. Hosté vycítili šanci, ale nesmyslné vyloučení Štěpána Hrazdíry je o ní připravilo. Přesto Belán z penalty snížil, ale penalta se kopala i na druhé straně a bylo hotovo.
3:1
(1:0)
17.kolo v So 19.3.2016 10:30
Háje UMT
Uhelné sklady
Diváci: 0,
Sestava FC Háje: Provazník-Vlasák,Dub,Krejčí,Slabý-Lojda,Brož(71.Fedič), Duka,Balík(75.Pravenec),Hančl(27.Soucha)-Boháč(79.Pánek)

Od úvodního hvizdu měli míč častěji na kopačkách hosté, ale až na pár nesmělých a nepřesných střeleckých pokusů si větší šanci nepřipravili. Stejně jako domácí. Když už se v 18. minutě dostal do šance hostující Zilvar, zastavil ho odpískaný ofsajd. Ve 23. minutě skončil střelecký pokus domácího Boháče těsně nad brankou.

Ve 32. minutě domácí zahrávali rohový kop a Dub hlavou branku těsně minul. Za dvě minuty už se domácí radovali. Rozjeli rychlou akci po pravé straně, Lojda odcentroval a odražený míč přistál na malém vápně u nohou Koubka. Ten si jej místo odkopu chtěl zpracovat, míč mu uskočil a dobíhající Soucha jej pohodlně šoupnul do sítě.

Tečku z poločasem udělal hostující Studnička, který po centru z prvé strany zády k brance hlavičkoval nad branku.

Druhý poločas začal dvěma šancemi hostů. Ta druhá byla z rodu tutových. Po rohovém kopu Šafránek prostrčil odražený míč na Zilvara, ten se protáhl do vápna, našel před brankou Studničku, který ale míč z malého vápna dopravit do sítě nedokázal. A potvrdilo se známé nedáš - dostaneš. Rohový kop zahrávali i domácí. Prodloužený míč na zadní tyč si našel Slabý a z dvou metrů ho napálil pod břevno.

Domácímu obránci patřil i další důležitý moment zápasu. V 71. minutě totiž zbytečně zakopl míč a po druhé žluté kartě musel hřiště opustit. Hosté stáhli obranu na tři hráče a posílili ofenzívu. Cítili šanci, ale vítr z plachet jim vzal vlastní hráč. Štěpán Hrazdíra za čtyři minuty při útoku vlastního mužstva nesmysleně udeřil Souchu pěstí do boku, což neuniklo pozornému oku hlavního arbitra Hlaváčka a frustrovaný Hrazdíra zamířil rovou do kabin.

Naděje hostům přece jen svitla v 82. minutě, když Pravenec nepochopitelně ve vápně porazil Zilvara a Belán z penalty snížil na 2:1. Za další čtyři minuty však hosté chybovali ve vápně, k míči se snadno dostal Lojda a Steinocher ho zastavil jen faulem. Následovala červená karta pro Steinochera a penalta. Duka jí proměnil s jistotou a tři body tak definitivně zůstaly na Hájích.

FC Háje - Uhelné sklady 3:1 (1:0)
Branky: 34. Soucha, 57. Slabý, 86. z penalty Duka - 82. z penalty Belán. ŽK: 42. Slabý, 80. Pravenec -
26. Steinocher, 90+1. Studnička. ČK: 71. Slabý - 75. Štěpán Hrazdíra, 83. Steinocher. Rohodčí: Hlaváček - Kučera, Sklenář. Diváků: 50.
FC Háje: Provazník - Vlasák, Krejčí, Dub, Slabý - Brož (71. Fedič) - Lojda, Boháč (79. Pánek), Duka, Hančl (27. Soucha) - Balík (75. Pravenec). Trenér: Petr Procházka.
Uhelné sklady: Kučera - Koubek, Sainer, Štěpán Hrazdíra, Pártl - Belán, Šafránek, Steinocher, Stolfa - Studnička, Zilvar. Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Petr Procházka (Háje): „Až na prvních dvacet minut určitě spokojenost. To jsme moc neběhali. Bylo to i tím, že Uhelky mají dobrý tým. Spíš jsme se soustředili na rychlé brejky. Kluky musím pochválit jak
to odmakali. Plus je i to, že jsme dávali góly.”
Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Těžko se mi to hodnotí. Po frustraci z minulého týdne je tady další rána. Na držení míče a pohled jsme byli asi lepší, ale na to se fotbal nehraje. Když se na to budu dívat alespoň trochu pozitivně, tak jsme vyhráli 4:0, protože jsme v podstatě dali čtyři branky my. Červené karty byly naprosto oprávněné. Nerozumím hlavně té první. To od člověka, který absolvuje psychotesty ke svému povolání, nechápu. Oslabil mančaft v nejnevhodnější dobu. Teď už hrajeme o záchranu a musíme se s tím poprat.”

Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Vojtěch Šafránek.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Boháč (FC Háje).