FC Háje JM - Vršovice 0:1

Po prohře s Vršovicemi řekl vedoucí mužstva Hájů Petr Lojda s hořkým úsměvem: „Tak teď už se musíme jen modlit”. Na mysli měl skutečnost, že v případě sestupu tří mužstev, budou Háje první na řadě. S Vršovicemi se hrál klasický zápas o šest bodů a přesně takový je rozdíl mezi oběma soupeři. Na rezervu Motorletu ztrácí Háje bodů pět.
0:1
26.kolo v So 21.5.2016 10:30
Vršovice

Do prvního náznaku šance se sice dostal domácí Balík, ale stejně jako on, ani nikdo z jeho spoluhráčů se za celý zápas mezi tyče netrefil.

Hosté byli směrem dopředu mnohem nebezpečnější. Hodně aktivní byl především Špaček. V 10. minutě jeho střelu Provazník vyrazil a další pokus D. Janouta byl hodně nepřesný. Za deset minut obral Špaček na půlící čáře o míč Krejčího, zatáhl ho po levé straně, kličkou na střed hřiště se uvolnil a jeho střelu stačil nohou vykopnout Provazník.

Další akci hostů po levé straně předvedl obránce Valenta, dostal se však do úhlu a zamířil nad branku. Pak přišla dvouminutovka domácích. Nejdříve pálil nad branku Hruška a následný pokus Balíka, byl sražený na roh.

A tak o osudu zápasu rozhodla 42. minuta. Opět z levé strany se dostal k zakončení D. Janout, Provazník míč vyrazil před sebe a dobíhající Zukal už jej uklidil do sítě - 0:1!

Druhý poločas se stal přehlídkou zahozených šancí Vršovic. Hned ve 46. minutě napálil míč do tyče D. Janout. Po dvou rohových kopech dvakrát hlavičkoval do břevna Šimr. V samostatném nájezdu nezvládl Bártek kličku vybíhajícímu Provazníkovi daleko za šestnáctkou.

Dvakrát šli hosté do přečíslení. Nezvládli akci tři na jednoho, ani čtyři na jednoho. Háječtí byli ve druhém poločase naprosto neškodní a tak zápas skončil těsným vítězstvím Vršovic 1:0.

FC Háje - Union Vršovice 0:1 (0:1)
Branka: 43. Zukal. ŽK: 49. Hančl, 62. Balík, 80. Duka - 75. Uhlíř. Rozhodčí: Bočok - Váša, Zloch.
Diváků: 35.
Háje: Provazník - Pravenec (84. Hrubý), Krejčí (56. Shuyto), Dub, Slabý - Lojda, Duka, Hruška (46. Fedič), Hančl (71. Pánek) - Balík, Martinák (19. Reichmann). Trenér: Petr Procházka.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, Šimr, Valenta - Lakatoš, Bártek (70. Kaiser), Uhlíř, Zukal - D. Janout (77. Kuč), Špaček (90. J. Janout). Trenér: Jaromír Tomaides.

Petr Procházka (Háje): „Udělali jsme jednu chybu v první půli, kterou bohužel soupeř potrestal. Potom jsme druhou půli prakticky nehráli. Museli jsme vystřídat Hrušku, který jel na svatbu jako svědek. Je to náš jediný tvořivý hráč. Od té doby to bylo z naší strany zmar. Druhého takového hráče nemáme a navíc máme hodně zraněných.”
Jaromír Tomaides (Vršovice): „Hrálo se o šest bodů. Zejména ve druhém poločase jsme byli lepší a kdybychom některé situace vyřešili líp, tak jsme tady vyhráli výraznějším rozdílem. Šancí jsme na to měli dost. S vítězství jsem pochopitelně spokojený, bylo zasloužené.”

Nejlepší hráč Hájů: Michal Balík.
Nejlepší hráč Vršovic: Michal Zukal.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Špaček (Vršovice).