FK Admira Praha - FC Háje JM 3:0 (1:0)

Čtvrté vítězství z pěti jarních zápasů, k tomu jedna remíza. Možná by nikdo nečekal, že po pěti odehraných kolech se s vizitkou nejúspěšnějšího klubu v odvetné části bude chlubit B tým Admiry. Ten si v neděli odpoledne poradil na svém hřišti na Hovorčovické se soupeři z Hájů 3:0.
3:0
(1:0)
20.kolo v Ne 10.4.2016 15:30
ZŠ Hovorčovická T
Admira
Diváci: 0,

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu hodně aktivně. V páté minutě po rychlém „ťukesu” odcentroval před branku Šindelář, ale tam na míč nikdo nedosáhl. Vzápětí to Šindelář zkoušel hlavou, ale branku těsně přestřelil. A hned poté se sám před hájeckého gólmana dostal Jerhot, který mu udělal i kličku, ale dostal se ze střeleckého úhlu.

Poté následovala dvacetiminutovka, kdy se hráčům obou týmů nedala upřít útočná snaha, ale díky množství nepřesnostní v rozehrávce se hrálo spíše od vápna k vápnu. Fotbalisté Admiry byli aktivnější,
ale vyložená šance se neobjevila žádná.

Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za bezbrankové remízy, dostali se domácí hráči do vedení. Před branku hostů přilétl centr, Háječtí signalizovali ruku Ondrůška, ale hra pokračovala a jeden z obránců Ondrůška podkopl. Penalta a z ní se přesnou střelou k tyči prosadil Jackl.

Také do druhého poločasu nastoupili domácí mladíci aktivně. Hned v první minutě propadl míč za obranu na Kvapila, který ovšem pálil vedle tyče a hlavičkou po rohu krátce poté neuspěl zblízka ani Jerhot. Hosté odpověděli po rohovém kopu střelou Pravence, která nebyla vůbec špatná, ale mířila do míst, kde stál připravený Hybeš.

Šance se pak rodily na obou stranách, ale svůj tým v nejnevhodnější okamžik oslabil hájecký stoper Krejčí, který za komentář k rozhodčímu dostal červenou kartu. A hned po rozehrání domácí přesilovku využili. Z místa přestupku totiž poslal míč před branku Jackl a po závaru se hlavou prosadil nehlídaný Jerhot - 2:0.

Hned po rozehrání se hosté mohli vrátit zpět do hry, když se k míči dostal Vlasák, ale pohotovou střelou branku netrefil. Na druhé straně pak Jackl poslal před branku další trestný kop, vznikl další závar, do kterého se zapojil i doběhnuvší Jackl, který skluzem míč přiťukl Jerhotovi a ten svou druhou trefou zařídil Admiře tříbrankový náskok.

Bylo rozhodnuto a výsledek mohl být ještě výraznější. Beníšek poslal do sólového úniku Šindeláře, ale ten Provazníka neprostřelil. Zachytal si i na druhé straně Hybeš, kterého povedenou střelou protáhl Hruška.

Admira B - Háje 3:0 (1:0)
Branky: 42. z penalty Jackl, 65. a 68. Jerhot. ŽK: 64. Brož (Háje). ČK: 64. Krejčí (Háje).
Rozhodčí: Nykl - Cichra, Šaróka. Diváků: 50.
Admira: Hybeš - Lupínek, Michálek (71. Ermoškin), Jackl, Káninský (74. Tůma) - Kasík (64. Panýrek), Jerhot, Beníšek (71. Másílko), Michálek - Ondrůšek, Šindelář (74. D. Němec). Trenér: Tomáš Čedík.
Háje: Provazník - Vlasák, Krejčí, Dub, Pravenec - Lojda (69. Slabý), Hruška, Brož (73. Hovorka), Hančl
(64. Boháč) - Martinák (75. Pánek), Duka. Trenér: Petr Procházka.

Hlasy trenérů
Tomáš Čedík (Admira): „Spokojenost. I když to bylo na těžkém terénu, tak jsme hráli to, co jsme chtěli, dobře si dávali přihrávky a snažili se o kombinaci. Šance jsme si v prvním poločase vypracovali, ale neproměnili je. Nakonec jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme byli po celou dobu lepší a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili.”
Petr Procházka (Háje): „Zápas rozhodly dvě situace, penalta a červená karta. Díky penaltě se domácí dostali na konci první půle do vedení. Měli územní převahu, držení balonu, ale gólovku neměli, hrálo se od vápna k vápnu. Druhou půli si řekneme, že to do šedesáté minuty nějak odehrajeme, pak prostřídáme a když chceme poslat víc lidí do ofenzivy, tak se stoper nechá nesmyslně vyloučit. To rozhodlo, hned z následující situace padl gól. Ještě jsme to ve třech vzadu zkusili, nějaké šance jsme měli, ale domácí vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Admiry: Michal Jerhot.
Nejlepší hráč Hájů: Tomáš Duka.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Jackl (Admira).