Muži A: Komplex Kyje

Za krásného podzimního počasí jsme přivítali na domácím hřišti (poprvé na podzim na UMT) Kyje, kterým jsme měli co vracet z jara, kdy jsme si odvezli z Kyjí debakl 1:9.
2:6
(1:2)
10.kolo v So 12.10.2019 10:30
Kyje
Branky FC Háje: 41.Mácha, 56.Lojda. Diváci: 50,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost,Mathauser,Souček,Kloboučník - Nguyen,Grešnjakov,Lojda,Soucha - Mácha(52.Skirdov),Látal(81.Panteleev)

Zápas začal ve svižném tempu a čekalo se na první šanci. Ta nenechala na sebe dlouho čekat a už ve 12.minutě se měnilo skóre. Na půli jsme zbytečně ztratili míč, který jsme měli 2x na hlavě nikým neatakováni, míč se dostal k hostujícímu Řehořovi, který si jedním dotekem zpracoval míč a druhým vyslal za obranu Menšíka, který si pohlídal ofsajd. V tváří tvář Orlichovi zachoval chladnou hlavu a jen lehce přehodil Orlicha, který jeho záměr bohužel nepřečetl - 0:1. Po tomto gólu jsme začali být aktivnější, kdy jsme hlavně po pravé straně přes Šejnostu a Nama podnikali útočné akce. Vznikli z toho převážně rohové situace, které jsme neřešili v první půli dobře.

Ve 35.minutě nastal další blackout z naší strany, kdy jsme opět úplně stejně ztratili míč na středovém kruhu, míč se dostal k Řehořovi, narazil s Novotným, tím vyřadili celou obranu, a mířil si to sám na Orlicha. Řehoř zvolil zakončení do protipohybu, které Orlich skvěle reflexivně vystihl vystrčeným kolenem, bohužel od kolene šel míč až za záda našeho gólmana - 0:2. Po tomto gólu byla vidět na našich hráčích lehká skepse.

Z té nás probudil až Soucha, který rychle rozehrál ve 41.minutě faul mezi našimi stopery na Lojdu, který na půlce skvěle viděl Šejnostu v náběhu, poslal mu míč za obranu, Šejnost si pohrál s dvěma obránci, z krkolomné pozice vystřelil na vzdálenější tyč, kterou také trefil a od ní se míč odrazil přímo k Máchovi, pro kterého už nebyl problém zacílit do černého - 1:2. Do konce poločasu měl šanci ještě Soucha, ale jeho střela byla zablokována. Hosté na druhé straně mohli udeřit ještě jednou, když nepovedený odkop Mathausera zachytil Voštiar, přetlačil ho a jeho střela skončila na břevně. Od toho se míč odrazil přímo k Novotnému, na kterého zívala prázdná branka, ale Novotný nepochopitelně z první zamířil vedle. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2.

Je potřeba také zmínit, že v první půli hosté hráli velice tvrdě a kolikrát na hraně. Do druhé půle jsme se snažili hned zmáčknout našeho soupeře a to se také povedlo. Začali jsme vyhrávat odražené míče a získávali jsme herní převahu. V 55.minutě jsme rozehrávali po zemi od našeho gólmana, který se rozmýšlel, jak akci začít, z lavičky slyšel pokyn, že je úplně volný Kloboučník, Orlich bohužel neshlédl situaci a neměl přehled a protihráčích.

Jeho pas na Kloboučníka byl velice krátký, který zachytil Menšík, nahrál Řehořovi, který znovu zakončil přesně - 1:3. Tenhle stav vypadal pro nás už všelijak, nicméně odpověď přišla hned záhy. Míč se dostal ke Kloboučníkovi, který udělal rychlou kličku z levé strany na svojí silnější pravou a poslal míč do šestnáctky, tam v náběhu a následně v pádu zakončil Lojda. Jeho hlavička mířila opět do tyče, avšak v tomto případě se na nás usmálo štěstí a od tyče míč doskákal za čáru - 2:3. Lojda potvrdil, že tenhle zápas si dělal, co chtěl, bohužel na hřišti byl jenom jeden Lojda a ne 10 Lojdů.

Za 5 minut jsme měli velkou šanci, která zůstala nevyužita a to nejspíše rozhodlo o dalším průběhu utkání. V 72.minutě rozehrávaly Kyje přímý kop ze 30ti metrů, Řehoř vypálil přímo do zdi, od které se míč odrazil k Menšíkovi, ten zkusil štěstí a vyslal projektil na Orlicha. Bohužel jeho projektil cestou tečoval Lojda, který chtěl zamezit brance, avšak jeho teč změnila dráhu míče a míč doskákal do protipohybu Orlicha, který se už nestačil přemístit - 2:4.

Ve druhé půli jsme opět zahrávali hodně rohových kopů, které jsme znovu většinou řešili na prvního bránícího hráče, jeden roh se však povedl. Rozehrál ho Soucha a našel Panteleeva, jehož hlavička mířila už do horního rohu branky, ale jeho gólovou hlavičku vyhlavičkoval bránící hráč hostů. Hosté se ve druhé půli stáhli na vlastní polovinu a nechali nás hrát. Po naší ztrátě vyráželi do rychlých brejků Jeden z těchto brejků nastal po vlastním rohovém kopu, kdy Souček v tísni rozehrává na půlce, bohužel nemá komu adresovat přihrávku, míče se zmocní hostující, kteří hned v 5ti jdou do rychlého brejku, který zakončuje Vytlačil lobem, ale jeho lob výtečně v pádu chytá Orlich.

V 80.minutě máme zajímavý přímý kop z 20ti metrů. Toho se ujme Nam, který na tréninku většinou tyto situace řeší velmi dobře, avšak tento případ to nebyl. Jeho střela skončila nad brankou soupeře. V 86.minutě po naší další nepochopitelné ztrátě se míč dostává k hostujícímu pravému bekovi, který jen tak nazdařbůh odkopne na naší polovinu, jeho míč si zpracuje mezi stopery úplně osamocený Voštiar a z třetího doteku překonává Orlicha střelou do protipohybu - 2:5.

Na sklonku utkání po naší další ztrátě z rohového kopu vyráží hosté do brejku, který chladnokrevně zakončí Řehoř, pro něhož to je 3.branka a je potřeba ho pochválit, jelikož odehrál výborný zápas - 2:6. Utkání také končí tímto výsledkem a pro naše hochy jde u krutou porážku. Soupeř nás porazil z lekce produktivity a každou naši chybu potrestal. My jsme bohužel nebyli schopni podržet míč nahoře a využít rychlosti Látala či Máchy míči za obranu. Jde pro nás opět po půlce roku o vysokou porážku s Kyjemi. Očividně nám tento soupeř nesedí. Je třeba tento výsledek hodit za hlavu, potrénovat v týdnu a myslet jen na další zápas.