Muži A: Po pěti týdnech konečně vítězství!

V minulém týdnu Muži A nešťastně ztratili vedení v deštivé Uhříněvsi, ale tímto domácím zápasem chtěli odčinit několik posledních ztrát. Od prvních minut byla kontrola zápasu na domácích kopačkách, Xaverov se jen zřídkakdy dostával do brejkových situací.
3:1
(1:0)
7.kolo v So 3.10.2020 10:30
Nad Přehradou T.
Xaverov
Branky FC Háje: 40.Kloboučník,47.Hadraba,76.Shuyto. Branky Xaverov: 52.Piták D. Diváci: 40,
Sestava FC Háje: Orlich - Souček,Semecký,Šejnost,Kloboučník(85.Feňa) - Nguyen,Hadraba, Hendrych(67.Kolář),Zábranský(46.Shuyto) - Soucha,Novák

Okolo 25. minuty vyslal Novák šajtlí do úniku Souchu, ten se dostal až k brankáři Ferstlovi a mířil na zadní tyč. Jeho střela ale bohužel o několik centimetrů branku minula. Poté ze slibné pozice kopal trestný kop Nguyen, ale jeho zakončení se mezi tři tyče také nedostalo.

Ve 40. minutě zahrával Soucha rohový kop. Těžko říct, zda to tak chtěl, nebo to byla náhoda, ale jeho přízemní centr na roh malého vápna si našel Kloboučník a otevřel skóre – 1:0.

Hned zkraje druhého poločasu se po naší standartní situaci dostal k hlavičce mladý Hadraba, brankář Ferstl ho ale vychytal. Ale zatímco se háječtí muži vraceli do svých pozic, tak pomezní rozhodčí začal mávat praporkem a sprintoval k půlicí čáře. Po dohodě s hlavním sudím přišli s verdiktem, že brankář cukl s míčem až za brankovou čáru, tudíž Háje dokázali k překvapení všech vedení zdvojnásobit – 2:0.

Poté převzali otěže zápasu hráči Xaverova. Několik slibných náznaků nedokázali dohrát do konce, ale přesto se jim po standartní situaci povedlo skórovat. Denis Piták jako jediný reagoval na centrovaný míč a hlavou propálil Orlicha – 2:1.

Následně se do několika stoprocentních šancí dostali i Háje. Shyuto po sólu přes půl hřiště už neměl sílu na kvalitní zakončení, a tak nechal vyniknout brankáře hostí. V dalších šancích se objevil Nguyen a opět Shyuto, branka ale vypadala zakletě. Zanedlouho ještě trefil hlavou tyč Novák.

V 76. minutě Háje využili možnost rohového kopu a po několika náhodných odrazech vypálil Shyuto a do třetice všeho dobrého rozvlnil síť – 3:1.

Pět minut před koncem fauloval ve vápně Kloboučník a k penaltovému puntíku se postavil bývalý ligový hráč – Karel Piták. Orlich se ho snažil znervóznit poskakováním na brankové čáře a bušením do břevna. A povedlo se! Piták sice mířil do levého dolního rohu, to ale Orlich věděl už dlouho dopředu a jeho pokus sezobl jako malinu, a tak si háječtí muži mohli konečně dopřát pozápasový vítězný pokřik! Jen tak dál!