Muži A: Povedené utkání s Modřany

V neděli nastoupili Muži A k dalšímu přátelskému zápasu v přípravě na jarní část sezóny.
10:1
(5:0)
v Ne 4.3.2018 18:00
Modřany
Branky FC Háje: 3xLátal,3x Dub,2xNovák,Vostrovský,Hovorka . Diváci: 10,
Sestava FC Háje: Lačík - Černý,Dub,Hovorka,Látal,Lojda, Nezbeda,Novák,Nguyen,Sojka,Soucha,Šejnost,Špinka, Vostrovský

Poprvé od začátku přípravy se povedlo, že k utkání mohli dorazit téměř všichni hráči. Naopak soupeř z Modřan dorazil ve slabším složení, doplněný hráči z rezervního mužstva.

V utkání to bylo samozřejmě znát a výsledek je tedy nutno brát s určitou rezervou. Pozitivní je, že jsme dokázali vstřelit tolik branek a mnoho dalších příležitostí si připravit. Dnes fungovala výborně obrana, soupeř si vypracoval pár náznaků a podařilo se mu vstřelit jen jednu branku po dorážce z přímého kopu.

V prvním poločase nám fungovala velmi dobře levá strana zálohy, kde úřadoval Matěj Soucha a připravoval ostatním spoluhráčům z útoku mnoho šancí. Na pravé straně mu velmi konkuroval vždy aktivní Martin Lojda. Střelcem prvního poločasu se stal jednoznačně Tomáš Dub, který během prvního poločasu zaznamenal hattrick. Velmi mu vyhovovala spolupráce s Markem Látalem, který svou rychlostí zaměstnával soupeřovu obranu a strhával tak pozornost na sebe a tím nechával Tomášovi více volného prostoru.

Po prvním poločase jsme vedli již 5:0 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Dalším pozitivem bylo, že i ve druhém poločase byla naše aktivita pořád na vysoké úrovni, pomohli tomu i střídající hráči, kteří chtěli využít svou příležitost. Například navrátilec Honza Novák využil svou šanci ve druhém poločase na výbornou a vstřelil dvě branky. Střelci zápasu byli nakonec dva, neboť Marek Látal přidal branky i ve druhém poločase a zakončil utkání také se třemi vstřelenými brankami jako Tomáš Dub.

Je potřeba podotknout, že soupeř dnes nebyl v plné síle. Pro nás je ale důležité, že jsme hráli rychlý, agresivní a líbivý fotbal. Zápas všechny bavil a hráli jsme jako jeden tým. To bude na jaře nejvíce potřeba.

Více nás ještě před jarem prověří poslední dvě utkání s Libuší a Hostivaří.