Muži A: První vítězství v přípravě na jaro

Ve středu nastoupili háječtí muži ke svému druhému utkání v rámci zimní přípravy, tentokrát proti Meteoru Libeř.
6:3
(4:0)
v St 21.2.2018 18:30
Meteor Libeř
Branky FC Háje: 4x Látal,Zbořil,Vostrovský . Diváci: 15,
Sestava FC Háje: Lačík - Černý,Dub,Grešnjakov,Hovorka,Hrubý,Kára, Kalhous,Látal,Lojda,Rašplička,Souček,Špinka, Vostrovský,Zbořil

Během prvních minut byli hosté velmi aktivní a využívali pomalejšího nástupu našich hráčů. Po pár minutách jsme ale aktivitu začali přebírat my, nejvíce jsme v prvním poločase při přípravě útoku využívali levou stranu, kdy jsme soupeře vykombinovali a následně se nám dařilo přenést míč do volného prostoru na pravou stranu hřiště, kde svými náběhy dělal hostující obraně problémy Mikuláš Zbořil.

Po těchto náznacích přišly i opravdové šance. Během prvního poločasu jsme dokázali vstřelit 4 branky a další šance si připravit. V útoku vedle sebe nastoupila dvojice Látal-Vostrovský a svojí rychlostí a důrazem velmi zaměstnávala obranu hostů.

Všichni tři výše jmenovaní se také v prvním poločase zapsali do listiny střelců. Zbořil a Vostrovský vstřelili po jednom gólů, Látal dokázal za 45. minut vstřelit dokonce dvě branky. I hosté dokázali několikrát zahrozit, nejvíce se k ohrožení naší branky dostávali přes střed hřiště, branku však vstřelit nedokázali.

O přestávce došlo na naší straně k několika střídáním a na naší hře to bylo znát. Hned z kraje druhého poločasu však ještě stihl přidat Látal po samostatném nájezdu náš 5 gól a završil tak svůj hattrick. To bylo bohužel na delší dobu vše, co se nám v útočné fázi povedlo. Hosté ve druhém poločase drželi více míč na svých kopačkách a v útoku byli mnohem nebezpečnější než v prvním poločase.

Odměnou jim byly tři vstřelené branky, které padly rychle za sebou. V obraně jsme útočníkům Meteoru nechali až moc místa a ti ho dokázali efektivně využít. I tyto branky zapříčinily, že jsme si v posledních minutách tolik nevěřili a často jsme ztráceli jednoduše balón.

Svůj brankový účet nakonec završil Marek Látal na číslo čtyři a rozhodl o našem vítězství v poměru 6:3. Na prvním poločase můžeme stavět, ten druhý se nám bohužel nepovedl.