Muži A znovu ztratili a tentokrát se nejednalo pouze o body. Na už tak početnou marodku se na delší dobu přidal Šejnost, který si nešťastně zlomil kotník.
7.kolo v So 22.9.2018 10:30
Xaverov
Branky Xaverov: 69.Štefan, 90.Vitvera . Diváci: 50,
Sestava FC Háje: Orlich- Hadraba,Souček,Šejnost(50.Vostrovský), Kloboučník - Nguyen(83.Lačík),Demuth,Grešnjakov,Soucha- Shuyto,Látal

Zápas se odehrával podle již v podstatě tradičního scénáře. Vstoupili jsme aktivně, snažili jsme se kombinovat a svou bojovností jsme si vytvářeli i šance a pološance. Za zmínku určitě stojí „tutovka“ Látala, který se v první půli sám řítil na brankáře, nakonec však netrefil ani prostor branky… Soupeř si za první půli nevyprodukoval zhola nic, i tak se však do kabin šlo za stavu 0:0.

Začátek první půle se nesl ve stejném duchu. Míč u nohy měli převážně domácí a hosté si museli někdy pomoci faulem. Po jednom takovém se do branky pokoušel nakroutit míč Látal. Jeho krásný pokus bohužel skončil pouze na břevně. To už háječtí borci hráli bez střídajícího Šejnosty. Toho po nešťastném došlápnutí odvezla ze hřiště sanitka. Následné vyšetření odhalilo to, čeho se všichni báli. Zlomený kotník a tím pádem Adamův konec v podzimní části sezóny. Ztráta je o to větší, protože Šejnost má jednu z nejlepších tréninkových docházek…

Po naší bezradnosti v koncovce tedy přišel očekávaný trest. Po zmatcích před vápnem se míč dostal k hostujícímu útočníkovi a ten se nemýlil – 0:1. Snaha o srovnání se domácím nedá upřít. Čím víc se však krátil čas zbývající ke konci zápasu, tím větší bezradnost se v domácím mančaftu objevovala. Mnoho situací se řešilo pouze dlouhým nákopem a tak potřebný závěrečný tlak se ne a ne dostavit. Toho znovu využili hosté, kteří se prosadili po průnikové přihrávce, kdy osamocený hráč ve vápně skóroval k zadní tyči – 0:2.

Konečné skóre tedy přesně nevypovídá o hře na hřišti. Jde však o třetí ztrátu mužů A v řadě… Je potřeba zvednout hlavy, oklepat se. Každý, nechť se zamyslí nad svým přístupem k zápasu ale hlavně k tréninku. Protože je vidět, že ani zápasové nasazení nevykompenzuje předchozí neúčast na trénincích. Šejnymu a všem ostatním zraněným (a že jich je už skoro víc jak zdravých hráčů) přejeme hodně sil a co nejrychlejší návrat na fotbalové trávníky.