Muži A: Ztráta v Bohnicích

Po první prohře mužů A v této sezóně byl víkendový plán jasný, výjezd na venkovní utkání s posledními Bohnicemi a zisk tří bodů.
1:1
(1:1)
6.kolo v Ne 16.9.2018 16:30
Bohnice T.
Bohnice
Branky Bohnice: 26.Solar . Branky FC Háje: 21.Novák(p). Diváci: 50,
Sestava FC Háje: Orlich-Šejnost,Sojka,Souček,Kloboučník- Nguyen,Demuth,Grešnjakov, Soucha- Novák,Látal

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale stejně jako v předchozích zápasech tomu něco chybělo. Mezihra je u nás vidět jen zřídkakdy, a tak si šance většinou nevyprodukujeme po pěkné kombinaci, ale po sérii soubojů a čistě díky nasazení se hrubou silou dostaneme do zakončení. Trn z paty nám vytrhl aktivně hrající Grešnjakov, který si svým individuálním průnikem skrz vápno vykoledoval faul. Následnou penaltu s přehledem proměnil Novák – 0:1.

Odpískaná penalta silně popudila domácí fanoušky. Ti byli hlasití a vulgární od samého počátku utkání, ale to, co se dělo od 21.minuty, nezná obdoby. Něco je povzbuzovat a fandit, ale tohle…? Fotbal je plný emocí a každému někdy nějaké to slovo ujede, ale tohle bylo zkrátka příliš. Dokonce i domácí hráči se za výroky svých fandů styděli a raději by zápas odehráli bez přihlížejících. Atmosféra byla tedy zkrátka pěkně hustá, ani trenéři k uvolnění rozhodčího nepřispěli nějakým tím hezkým slovem. A tak se zkrátka stalo, že rozhodčí pod nátlakem okolí nevolil vždy ta nejlepší možná rozhodnutí. Tlak na něj byl ale enormní, a tak se není čemu divit.

Zpátky však k fotbalu. Vedení nám nevydrželo ani celých 5 minut. Po rohovém kopu byl na zadní tyči domácí hlavičkující hráč úplně osamocen. Jeho první pokus Orlich výtečně zlikvidoval na dorážku však už neměl šanci – 1:1. Od této chvíle se nedá o našem výkonu říct nic jiného, než že šlo o jedno velké trápení. Hra byla bez pohybu, bez nápadu, bez mezihry. Stopeři často neměli komu nahrát a řešili situaci dlouhými nákopy. Pokud se střední záložníci dostali k míči, ocitli se ve svízelné situaci. Nabídku měli minimální, a tak například Grešnjakov bral často hru na sebe. Jeho průniky byly sice pěkné na pohled, často ale končily faulem (ne vždy odpískaným) nebo ztrátou. Nejde se na něj však zlobit, podpora spoluhráčů byla takřka nulová.

Celý druhý poločas byl tedy ve znamení soubojů, faulů, ztrát, hádek, vulgárností a jednoduše všeho, co na fotbale vidíme neradi. K tomu se nejednou mohl poslední tým tabulky dostat do vedení… V závěrečné minutě hry měl na hlavě vítězný gól Novák, ale domácí brankář jeho pokus zlikvidoval. Je to tak ale asi dobře, za takový výkon jsme si opravdu 3 body nezasloužili.