Muži: Přípravné utkání s Kbely

Třetí přípravné utkání za sebou mají háječtí muži. Jejich celková bilance: dvě výhry a jedna prohra, není špatná.
3:1
(1:0)
v Ne 10.2.2019 15:00
Kbely
Diváci: 10,

Jak už to u přípravných utkání bývá, první poločas se hrál opravdový a vcelku pohledný fotbal. Druhý poločas již byl ovlivněn častým střídáním, tempo i nasazení opadlo, a tím utrpěla i kvalita fotbalu.

V prvním poločase se nám podařilo vytvořit mnoho brankových příležitostí. Samotný Novák mohl mít již po prvních pětačtyřiceti minutách na svém kontě hattrick. Bohužel však nemířil přesně. V našem útočném snažení nás i často zastavoval zvednutý praporek pomezního. Díky zmíněnému praporku nám nebyl uznán první vstřelený gól do sítě soupeře.

Přesto jsme se v prvním poločase jednou radovat mohli. Alex převzal balon na hranici vápna soupeře a tradičně ho odmítl komukoliv půjčit. Prodral se skrz soupeřovu obranu a na zadní tyči našel osamoceného Grešnjakova, který se nemohl mýlit – 1:0.

Není to ale tak, že by byl soupeř bezradný. I on si vytvořil stoprocentní šance. Naše poločasové vedení však bylo zasloužené.

Jak bylo psáno, druhý poločas byl ovlivněn častým střídáním. Jedno z nich bylo nanejvýš povedené. Kalhous se dostavil až na druhý poločas. Jeho rozcvička byla příkladná! Asi hlavně díky ní se mu podařilo úspěšně zakončit útočný brejk. Střela, kterou na brankáře vyslal, plně odpovídala jeho rozcvičení. I tak brankář inkasoval – 2:0.

Soupeři se podařilo reagovat a po akci na své pravé straně snížil – 2:1. Pár minut na to si ale Lojda na pozici stopera asi řekl, že už se na to nemůže dívat. Na vlastní polovině převzal míč, rozběhl se směrem na soupeřovu bránu a už ho nikdo nedokázal zastavit. Fotbalová hitparáda – 3:1.

Celkové vítězství jsme si zasloužili, k vidění však mohlo být mnohem více branek v obou sítích, a to pro nás znamená zdvižený prst. Vlastní brankové příležitosti musíme proměňovat a soupeře k šancím nesmíme tak jednoduše pouštět.