Přední Kopanina - FC Háje JM 7:0

V zamračeném počasí předvedli domácí skvělý výkon. Dvacet minut hledali svou herní pohodu a pak do přestávky nasázeli soupeři tři góly a zápas rozhodli. Ve druhé půli už to byla hra kočky s myší. Tlustý lovil míč ze své sítě ještě čtyřikrát a minimálně stejnému počtu gólů zabránil. Do domácí branky se po jednozápasové pauze vrátil v přilbě „alá Čech” Jiří Švarc a zaknihoval si třináctou nulu na kontě.
7:0
27.kolo v So 28.5.2016 17:00
Přední Kopanina T
Př. Kopanina

Háje začaly sympaticky s otevřeným hledím a připravily si také první náznak šance. S hlavičkou Martináka si Švarc snadno poradil.

Domácí svůj pomalejší rozjezd ukončili ve 23. minutě. Urban se z levé strany protáhl podél brankové čáry, před branku si na jeho přihrávku naběhl Čihák a zakončil neomylně. Za čtyři minuty hosté faulovali na středu hřiště asi dva metry před hranicí šestnáctky. Míč si připravil Poláček a poslal ho přesně k pravé tyči branky Hájů - 2:0.

Domácí chytli slinu a soupeře dostali pod velký tlak. Další přímý kop vzal na sebe Mikeš, Tlustý si s jeho dělovkou poradil. Ve 32. minutě vysoký míč poslal Nezbeda hlavou nepochopytelně za sebe a Urban rázem pelášil sám na branku, Tlustý ho vychytal.

Přišla 36. minuta a s ní hrubá chyba obrany Hájů, kterou třetím gólem ztrestal Pešír. Ještě v poslední minutě první půle měli domácí další obrovskou šanci. Urban si navedl míč na střed hřiště, Tlustý jeho střelu ztlumil a míč za jeho zády ťukl do břevna. Nezbeda jej stačil uklidit do bezpečí.

Uplynuly jen dvě minuty druhého poločasu, když s míčem prošel středem hřiště nikým neobtěžován Pešír a s přehledem přidal čtvrtou branku domácích. Za tři minuty skvěle prostrčil do vápna míč Poláček opět Pešírovi, ten ve skluzu trefil jen boční síť.

Začala 55. minuta a k přímému kopu si míč připravil Urban. Po sražené střele dostal druhou šanci, poslal míč do vápna přímo k nohám Čiháka a ten zareagoval bleskově. První dotyk zpracování, druhý přesná střela k tyči - 5:0.

Koncert domácích pokračoval v 74. minutě. Flaks po levé straně vysunul Pešíra, ten z první poslal míč před branku a střídající Literák jej ve skluzu nasměroval za záda Tlustého pošesté. V 84. minutě hledal Pešír marně některého ze spoluhráčů, tak se rozhodl sám k zakončení a parádním dloubáčkem přehodil Tlustého. Míč ťukl do pravé tyče a skončil za tou levou v síti.

Požadavek fanoušků na deset vyslyšen nebyl. Vyloženou šanci spálil Literák a po něm dvakrát Průša.

FC Přední Kopanina - FC Háje 7:0 (3:0)
Branky: 36., 47. a 84. Pešír, 23. a 55. Čihák, 27. Poláček, 74. Literák. ŽK: 4. Tlustý, 26. Fedič, 28. Nezbeda (všichni Háje). Rozhodčí: Klička - Havel, Šmakal. Diváků: 120.
Přední Kopanina: Švarc - Mikeš (74. Průša), Hemzáček, Bláha, Poláček (60. Vik) - Melničuk (66. Jurek) - Flaks, Čihák, Pešír, Santler (66. Sýkora) - Urban (55. Literák). Trenér: Sálem Hebousse.
Háje: Tlustý - Krejčí, Dub (55. Rájecký), Nezbeda (55. Hrubý), Slabý - Lojda, Fedič, Hruška, Balík - Pánek, Martinák. Trenér: Petr Procházka.

Sálem Hebousse (Přední Kopanina): „Háje dneska přijely asi ne v nejlepším rozpoložení. Po prvních dvaceti minutách jsme dali tři góly a bylo to v pohodě. Zahráli jsme si fotbal. Čekáme, že to tam dotáhnem. Čekají nás ještě těžká utkání. Máme to ve svých rukách.”
Petr Procházka (Háje): „Jsme tam, kde jsme. Blahopřeju Kopanině, jejich výkon byl excelentní. Pešír slaví v pondělí narozeniny, dal tři góly, tak mu blahopřeju. Jinak k tomu nemám co říct.”

Nejlepší hráč Přední Kopaniny: Tomáš Pešír.
Nejlepší hráč Hájů: nikdo.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Tomáš Pešír (Přední Kopanina).