Ročník 2008: 70 minut tvrdé práce zahozeno v závěru

S týmem hrajícím o 1. místo v lize jsme se do 70. minuty prali o body (3:3), v závěru jsme ale tvrdou práci znehodnotili.
3:9
(0:2)
8.kolo v Ne 11.10.2020 15:00
Nad Přehradou T.
Motorlet

Na tradičně silný tým Motorletu, který se přetahuje v Lize žáků U13 o první místo, jsme vyrukovali s upravenou taktikou. Věděli jsme, že kvalita je spíše na straně soupeře, proto musel poctivě bránit celý tým a hned po zisku míče jsme přecházeli do rychlého protiútoku.

Tento přístup nesl ovoce, po první třetině jsme prohrávali 0:1, ale šancí bylo plus mínus na obě strany obdobně. Z naší strany chybělo akorát více chirurgické řešení finální fáze.

Ani v další části jsme nepropadli, hra byla pořád více méně vyrovnaná, i když soupeř byl víc na míči, ale do velkých šancí jsme ho nepouštěli.

Našim hráčům se dařilo správně zahušťovat prostor před brankou a Motorlet se dostával k zakončení jen z nepříznivých úhlů (1:2)

Třetí třetina byla zlomová, lépe jsme jí zahájili my. Ospalého začátku ze strany soupeře jsme využili a srovnali stav na 3:3. V 68. minutě jsme tak hráli vyrovnaně s leadrem tabulky a momentum bylo na naší straně. Klukům jela adrenalinová pumpa na plné obrátky a měli chuť přidávat ještě další góly.

Po našem rohu ale utekl útočník soupeře a naší sebedůvěru nalomil. To co nás dovedlo po 70. minutách k úspěchu jsme začali opouštět a následoval totální výbuch. V rozmezí 10 minut jsme si nechali nasázet hned 5 branek. Tytam bylo dobré bránění v bloku, s dobrým dostupováním hráčů. Najedou měli hráči Moťasu na všechno mnohem víc prostoru. Skvělou práci z celého utkání jsme si tak zbytečně sami pošlapali.

Doufám že kontrast toho, jak to vypadá, když každý plní zadané úkoly, oproti tomu, když se to nedělá na 100%, klukům ukáže, že naše jediná cest vede přes poctivost a bojovnost každého jednoho z nich.