Mladší žáci B (2012)

Ročník 2009: 6 gólů znamená 6 ligových bodů

Za nádherného téměř letního počasí jsme v dalším zápase doma přivítali tým FK Admira Praha, se kterým jsme v minulosti svedli nejeden, spíše neúspěšný, souboj v pražské soutěži J. Novotného. I tentokrát šlo o velkou bitvu.
7.kolo v So 3.10.2020 14:00
Nad Přehradou T.
Admira

Jeden ze zjevných faktů, které lze o našem premiérovém působení v ligové soutěži mladších žáků U12 vyslovit je, že každým ostrým zápasem nabýváme neocenitelné a různorodé zkušenosti, neboť každý zápas je jiný, a přináší desítky či stovky momentů, které nás nutí reagovat na podněty, a tím se učit a zlepšovat. Co nám tedy přinesl tento duel? Dalších 6 vstřelených branek, a tedy potvrzení průměru 6 gólů na zápas, což potvrzuje náš ofenzivní a divácky atraktivní styl, jež si s sebou neseme od přípravek. Zároveň přinesl i spoustu neproměněných šancí, což je také věc, o které víme, a se kterou se snažíme bojovat v trénincích. Pak jsme také viděli mnoho našich nakopnutých míčů, často vzduchem, což je naopak rys, který nám vlastní není, a který nám dal na vlastní kůži zakusit, že když míče nakopáváme, získává je lehce soupeř, který pak s nimi může lehce kombinovat a způsobit nám nejeden velký problém v obraně.

To, že jsme se míče spíše zbavovali, než abychom ho drželi, bylo důsledkem toho, že jsme nedrželi jiný herní projev, který obvykle zvládáme, a to je pohyb hráčů bez míče, tedy alfa a omega dnešního moderního fotbalu. A konečně, soupeři jsme mnoho šancí, i využitých, darovali jednoduše tím, že nám příliš dlouho trvalo přepínat mezi obrannou a útočnou fází, a tedy tím, kdy míč buď držíme, a nebo o něj bojujeme, abychom ho opět měli pod kontrolou.

Na druhou stranu jsme v reakci na průběh zápasu, kdy jsme trvale vedli a soupeř trvale dotahoval, naše hráče nasazovali i na posty, kde se obvykle vyskytují spíše zřídka, což nám velmi pomáhá ve sběru praxe zmíněné úvodem.

Vše výše uvedené by se tedy krátce dalo shrnout tím, že jsme se tak trochu ´herně protrápili´ k vítězství. Protože jsme to my, a víme, na čem jsme, máme tak opět další prostor pro to být příště zase o chlup lepší, rychlejší, přesnější a důslednější, a herní projev tak posouvat výš. Pocity v šatně byly téměř bez výjimky zelené, a euforie zdvižených rukou po zápase byla úžasná, což je znovu paráda.

sobota 3.10.2020 | QALO | Přečteno: 2541