Třeboradice - FC Háje JM 0:0

» I přesto, že mužstvo Hájů v minulém kole na domácím trávníku porazilo silné Uhelné sklady, jelo v neděli do Třeboradic v roli outsidera. Tím spíše, že trenér Studenovský počítal jednu absenci za druhou. Ať už vinou nemoci nebo karetního trestu. Nezbývalo nic jiného, než vsadit na poctivou defenzivu, s jakou nastoupili Češi na Euru proti Španělům. Narozdíl od českého nároďáku to ale Hájům vyšlo a bod za bezbrankovou remízu nakonec na hřišti favorita ubojovaly.
4.kolo v Ne 4.9.2016 17:00
Třeboradice T
Třeboradice
Sestava FC Háje: Tlustý - Nezbeda, Čížkovský, Lojda, Hančl - Hovorka, Brož, Rájecký (92. Hlubuček), Cinar (63. Hrubý) - Soucha, Jiroušek (78. Černý).

Celý zápas se nesl v duchu marného dobývání domácího týmu. Svěřenci trenéra Tesaře se pouštěli každou chvíli do útočení, ale jejich snaha se rozbíjela už před šestnáctkou na hájeckém obranném valu.

A tenhle obraz hry se táhl celým utkáním. Zejména tedy prvním poločasem, ve kterém si třeboradičtí fotbalisté vytvořili pouze dvě vážnější situace, ale ani jednu nedokázali dotáhnout do gólové podoby.

Hosté se do útočení pouštěli pouze sporadicky a když už se dostali k rychlému protiútoku, tak rovněž jejich akce skončila před pokutovým územím. Mladý brankář Horejš, který pro toto utkání nahradil mezi tyčemi zkušeného Bartalského, tak většinou jen sledoval, co se děje na druhé straně hřiště.

Po přestávce se pokračovalo v tom samém, ovšem s tím rozdílem, že Třeboradice se začaly dostávat do více brankových příležitostí. Ovšem s jejich proměňováním byly na štíru. Kdyby zápas skončil tříbrankovým rozdílem, nikdo by se asi nedivil, ovšem když gól nedáte, vyhrát nemůžete.

O tom, že v zápase se necelá stovka přihlížejících diváků gólů nedočká bylo jasno poté, co to nepálilo ani Grznárovi. Ten dostal snad čtyři příležitosti zahrávat z nebezpečné vzdálenosti trestné kopy, což je přesně jeho parketa, ale buď mířil příliš doprostřed branky nebo se vytáhl hájecký brankář Tlustý, opora týmu, kterému mohli jeho spoluhráči po zápase opravdu hodně poděkovat. Právě on měl největší zásluhu na tom, že favorit přišel o první letošní body. I po remíze 0:0 ale zůstává na čele tabulky, protože Královice už
o den předtím prohrály na Uhelkách. S deseti body je ale dotáhla rezerva Motorletu.

Třeboradice - Háje 0:0
ŽK: 53. Kolínský, 64. Kadlec - 49. Čížkovský, 60. Cinar, 90. Hrubý. Rozhodčí: Toman - Váša, Šaróka.
Diváků: 81.
Třeboradice: Horejš - Farkaš, Besta, Červenka, Hruška - P. Janda II., P. Janda I., Čáp, Grznár - Kolínský (63. Jedlička), Kadlec. Trenér: Jiří Tesař.
Háje: Tlustý - Nezbeda, Čížkovský, Lojda, Hančl - Hovorka, Brož, Rájecký (92. Hlubuček), Cinar (63. Hrubý) - Soucha, Jiroušek (78. Černý). Trenér: Jan Studenovský.

Hlasy trenérů
Jiří Tesař (Třeboradice): „Hráli jsme proti soupeři, který nepřijel hrát fotbal. Hráli tady Prešov, beton a my bohužel nebyli schopní dát góla a remizovali. Vytvořili jsme si hodně šancí, ze dvou gólovek nedáme ani do prázdný brány. Soupeř neměl šanci, ani střelu na bránu, bohužel jsme s takhle nekvalitním soupeřem přišli o body.”
Jan Studenovský (Háje): „Přijeli jsme si pro bod a ten máme. Hrajeme to takhle zezadu a zatím nám to vychází. Asi šest hráčů ze základní sestavy jsou nemocní, jeden vyloučený, to je prostě hodně. Domácí hráli dobře, ale když nedají góla, nemůžou vyhrát. My ho nedostali a máme bod. Jsem spokojený.”

Nejlepší hráč Třeboradic: Pavel Besta.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Tlustý.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Tlustý (Háje).

neděle 4.9.2016 | www.fotbalpraha.cz | Přečteno: 4503