Vršovice - FC Háje JM 1:1 (1:0)

Fotbalisté Unionu Vršovice se před víkendem nacházeli v nelichotivé situaci. Radost z vítězství si naposledy užili ve čtvrtém kole na Stodůlkách a poté následovalo šest porážek v řadě, z toho čtyři zápasy za sebou bez vstřelené branky! Kdo viděl první poločas sobotního zápasu proti Hájům, tak mu muselo být jasné, že tahle série končí. Díky tomu, že Vršovičtí nedokázali za stavu 1:0 přidat pojistku po některé z dlouhé řady gólových tutovek, ale zápas skončil remízou.
1:1
(1:0)
11.kolo v So 31.10.2015 10:30
Vršovice T
Vršovice

Domácí vstoupili do zápasu s velkou chutí a obrana Hájů musela být neustále v pohotovosti. V desáté minutě pak prolomil dlouhé, 376 minut trvající čekání na vstřelený gol Špulka, který zblízka dorážel míč

do sítě po rychlé kombinaci a zaspání obrany hostů.

Vršovice si tak mohly užívat pocit, který dlouho nezažily - že jsou v utkání ve vedení. Na domácích fotbalistech byla vidět chuť a touha nepříjemnou sérii zrušit a byli to právě oni, komu v první půli patřila hra.
Ovšem i hosté dokázali zahrozit a ve třicáté minutě mohlo být srovnáno, když se sám před gólmanem dostal k míči Novák, ale vystřelil jen slabě doprostřed branky.

Vršovičtí hráči využívali toho, že ve středu hřiště byla veliká díra a tím se dostávali do tlaku. Stále ale platil stav 1:0. Rychlé protiútoky Unionu byly nebezpečné, po jednom z nich Koutenský šikovně prodloužil míč
na Špačka, který před brankou mířil na volného spoluhráče, ale míč skončil v rukou brankáře Tlustého.
A tím první půle skončila.

Aktivita domácích se přenesla i do druhého poločasu a po pár minutách si povedenou střelu připsal Uhlíř, ještě povedenější zákrok pak Tlustý. A o chvíli později přišla další veliká šance, po pěkné kombinaci šel úplně sám na gólmana Koutenský, chtěl Tlustého přehodit, ale to se mu nepovedlo.

V 70. minutě pak v dobré pozici netrefil bránu vršovický Špaček a poté domácí na chvíli vypadli z tempa. Hosté toho chtěli využít a najednou jich bylo plné hřiště. V 74. se do zakončení probíjel Hančl, v rozhodující chvíli mu ale skluzem míč sebral brankář Maha. Vzápětí to Hančl zkoušel i střelou z dálky a Mahu hodně protáhl, branku ovšem netrefil.

Běžela 85. minuta a bylo vyrovnáno. Po standardní situaci, které patří mezi vršovické přednosti, domácí obránci zapomněli na volného Vlasáka, který si v klidu míč zpracoval a zblízka nedal Mahovi šanci - 1:1!

Domácí se tímto úderem trochu vzpamatovali a snažili se strhnout vedení zpět na svoji stranu. Na Špačkův centr naskakoval P. Tomaides, ale chybělo mu jen pár centimetrů, aby míč hlavou poslal do sítě. Hosté nakonec cenný bod uhájili a vršovičtí hráči byli po zápase hodně smutní, o výhru přišli díky velkému množství spálených šancí.

Vršovice - Háje 1:1 (1:0)
Branky: 10
. Špulka - 85. Vlasák. ŽK: 12. Protivínský, 82. Kučera, 83. Uhlíř - 21. Balík, 56. Slabý, 65. Vlasák. Rozhodčí: Polena - Stěhule, Maiello. Diváků: 60.
Vršovice: Maha - Minařík, Protivínský, J. Šimr, Zukal - Vágner, Kučera (82. Kaiser), Koutenský, Uhlíř
(83. P. Tomaides), Špulka - Špaček. Trenér: Roman Dubovči.
Háje: Tlustý - Dub, Fedič, Brož, Slabý - Vlasák, Soucha (59. Hančl), Hruška, Duka (82. Pánek) - Balík, Novák. Trenér: Petr Procházka.

Roman Dubovči (Vršovice):
„Hodnocení je jednoduché. Po prvním poločase jsme měli vést tři čtyři nula, ve druhém to potvrdit. Chodili jsme sami na bránu, ale když se takové šance nepromění, tak zákonitě přijde trest. Pak si nepohlídáme hráče při standardce a místo tří bodů máme jeden. Pokud nebudeme takové šance, jaké jsme si vypracovali, proměňovat, tak prostě nebudeme vyhrávat.”
Petr Procházka (Háje): „Jsme rádi, že jsme po dlouhé době dostali jenom jeden gól. Domácí se brzy ujali vedení, měli další šance, kontrolovali hru a jejich blok jsme špatně překonávali. Myslím si ale, že jsme si minimálně bod zasloužili a že zápas skončil spravedlivou remízou.”

Nejlepší hráč Vršovic: Jan Špaček.
Nejlepší hráč Hájů: Vojtěch Vlasák.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Jan Špaček (Vršovice).