Zbraslav - FC Háje JM 4:1

Zbraslav pokračovala v dobrém výkonu z minulého kola a v souboji s Hájemi potvrdila roli mírného favorita. Po jednobrankovém vedení v prvním poločase si však definitivní výhru zajistila až dvěma góly v závěrečné pětiminutovce. Hosté během druhého poločasu využili maximální počet střídání, ale ani to k bodovému zisku nestačilo.
4:1
4.kolo v Ne 13.9.2015 17:00
Zbraslav T
Zbraslav

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný. Už ale po osmi minutách sklidil první potlesk z tribuny domácí Sedláček, když po Jonuziho přihrávce prudce vypálil, jenže míč proletěl nad břevnem Provazníkovy brány. Chvíli na to se po Vašutově centru dostal do šance Sýkora, ale míč do sítě neprotlačil.

Přesto se na úvodní branku dlouho nečekalo. Ve 13. minutě zachytil chybnou Dubovu rozehrávku Vašut, řítil se k brance, ale těsně před vápnem byl faulován. K přímému kopu se postavil kapitán domácích Žižka a provedl to znamenitě. Parádní střelou vymetl pavučinu v levém růžku Provazníkovy svatyně - 1:0.

Po dalších třech minutách si Žižka z trochu větší vzdálenosti standardku zopakoval, jenže tentokrát byl Provazník připraven a ránu zneškodnil. Ve 21. minutě prudce napřáhl domácí kanonýr Sýkora a Provazník znova prokázal své brankářské kvality. Neuběhly snad ani dvě minuty a radovali se i hosté. Asi dva metry před šestnáctkou domácích byl faulován Hančl a výhodu standardní situace měli i hosté. A i oni ji perfektně využili. Brož, rovněž výstavní střelou (ala Skalák), která se rovněž odrazila od tyče srovnal na 1:1.

Hosté vyrovnávací brankou viditelně ožili a ve 26. minutě mohli udeřit podruhé. Hruškovu přihrávku prodloužil Balík nabíhajícímu Slabému, ten se dostal s míčem až do vápna, jenže domácí bránu prudce přestřelil. Po půlhodině hry zase na druhé straně centroval Jonuzi, Sýkora hlavou balón přizvedl ke kopačce Fejtla, ale tomu v dobré pozici střela vůbec nesedla.

Fejtl si vše vynahradil o pár minut později, kdy prodloužil přetažený centr Trkovského přesně na nohu číhajícímu Vašutovi, který pak parádním volejem na tyč a do sítě dostal znova domácí celek do vedení - 2:1. Vzápětí však mohlo být srovnáno, když z rychlého protiútoku hostů se Hruška nezadržitelným slalomem dostal až před Činovce, jenže zblízka ho nepřekonal. Domácí gólman stačil jeho pumelici vytěsnit na roh. Po jeho rozehrání se dostal k hlavičce Balík, avšak mířil vedle.

Když pak v závěru poločasu po přímém kopu Sedláčka nezužitkoval svoji příležitost Sýkora, odcházeli do kabin domácí borci s jedním gólem navrch.

Po změně stran byla hra v úvodních minutách rozháraná. První vzrušení přinesla až 54. minuta, kdy po akci Sýkory a centru Jonuziho, měl čistou loženku na hlavě Vašut, avšak z několika kroků bránu minul. O šest minut později po dlouhém odkopu Žižky pelášil na hostující bránu Sýkora, jenže z úhlu nakonec dobře postaveného Provazníka neprostřelil. Vzápětí si Provazník poradil i s táhlou střelou Fejtla, kterou v posledním okamžiku vytěsnil na roh.

Hosté se s přibývajícím časem stále více tlačili kupředu a snažili se alespoň o vyrovnání. Přímý kop Slabého vyškrábl Činovec jen s námahou na roh.

Pak se k odraženému míči dostal Balík, avšak pálil nad. V 75. minutě po závaru v domácí šestnáctce, byl Činovec daleko z brány, ale hosté nedokázali dopravit balón za jeho záda. Na závěrečné minuty se na hrot hostujícího celku vysunul i kapitán Dub, jinak pilíř zadních řad.

A právě této situace využili domácí v posledních pěti minutách k navýšení svého vedení. V 86. minutě se po Jonuziho přihrávce dostal až před Provazníka Sedláček a pohodlně zvýšil na 3:1. Už v nastaveném čase pak Sedláček rozehrál z levé strany přímý kop na střídajícího Krále a ten čtvrtým gólem pečetil zaslouženou výhru Zbraslavi.

Zbraslav - FC Háje 4:1 (2:1)
13. Žižka, 38. Vašut, 86. Sedláček, 90+1. Král - 23. Brož. ŽK: 60. Žižka, 65. Sedláček - 88. Vlasák. Rozhodčí: Tikal - Gotthard, Klička. Diváků: 120.
Zbraslav: Činovec - Konečný, Kudrna, Žižka, Trkovský - Fajtl (67. Král), Šafář, Sedláček, Jonuzi (90. Amzai) - Sýkora, Vašut. Trenér: Miroslav Vašut.
FC Háje: Provazník - Vlasák, Dub, Brož, Slabý - Hruška (89. Vejvalka) - Lojda (74. Rapant), Boháč
(78. Krejčí), Balík, Hančl (59. Hovorka) - Soucha (56. Novák). Trenér: Petr Procházka.

Miroslav Vašut (Zbraslav):
„Dnešní výkon z naší strany nebyl dobrý. To, co jsme předvedli na Čafce, jsme dnes nezopakovali, trápili jsme se. Přesto jsme dali branky. Dal gól Vašut, krásnou čtvrtou branku dal Král.
I gól Žižky z trestného kopu byl pěkný. Podržel nás gólman Činovec. Zápas byl vyrovnaný, zlomili jsme to až v závěru.”
Petr Procházka (FC Háje): „Domácí, když vedli po půli 2:1, tak myslím že druhou půli se hrálo tak patnáct minut, že se váleli na zemi, zdržovali všechno, ale to patří do hry a tím jim můžu akorát poblahopřát
k vítězství. Asi si ho zasloužili svojí taktickou hrou. Kdybychom dali góly v první půli, bylo by to možná jiné. Když jsme dostali na 2:1, mohl Hruška hned vyrovnat. Gólman ho, ale vychytal. První poločas to byl dobrý
fotbal i pro diváky. Druhou půli šla úroveň rapidně dolů. Ke konci jsme hráli s Dubem v útoku na nakopávané balóny. Vzadu jsme hráli ve třech. Poslední dva góly je důsledek toho, co se hrálo. Domácí asi vyhráli zaslouženě, když dali čtyři góly.”

Nejlepší hráč Zbraslavi: Michal Žižka.
Nejlepší hráč Hájů: Martin Brož.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Martin Kudrna (Zbraslav).