Muži A: Nevydařený vstup do soutěže

V neděli od 17h čekalo muže A úvodní střetnutí sezóny 2020/2021. První utkání je čekalo na venkovním hřišti proti blízkému soupeři ČAFC.
4:1
(1:1)
15.kolo v Ne 9.8.2020 17:00
ČAFC T.
ČAFC
Branky ČAFC: 22.Nováček,48.(p)Borkovec,49.,76.Žárský. Branky FC Háje: 16.Lojda ČK: 70.Nezbeda. Diváci: 55,
Sestava FC Háje: Lačík - Kloboučník,Nezbeda,Šejnost,Skirdov - Soucha,Marcinčák,Grešnjakov(33.Souček),Lojda(67.Hůlka),Hendrych - Nguyen(76.Truong)

Role hostujícího týmu se alespoň v první půli zdála jako rozhodující. Je pochopitelné, že rozhodčí pod tlakem domácího publika občas spornou situaci vyhodnotí ve prospěch domácího celku. Co však předváděl muž s píšťalkou během první půle nemá obdoby. Arbitr ve prospěch domácích vykouzlil nejednu standardní situaci. O to bolestivější je fakt, že právě po jednom kontroverzním rozhodnutí sudího padla ze zahrané standardní situace vyrovnávací branka do sítě hájeckých.

Kromě emocí a soubojů kolem středového kruhu toho první půle mnoho nenabídla. Hájeckým se povedlo skórovat z přímočaré pohledné akce. Lačík z brány s ledovým klidem prudce po zemi rozehrál do nohy Souchovi. Ten se s míčem rychle otočil a z oblasti kolem středového kruhu vyslal za obranu nadstandardním balónem rozeběhnutého Lojdu. Ten využil zaváhání domácího brankaře, který vyběhl jen tak napůl, míč si posunul kolem jeho osoby a do odkryté brány z úhlu zakončil - 1:0.

Soupeři se povedlo srovnat po dobře zahrané již zmíněné standardní situaci, kdy se hájecké obraně nepovedlo uhlídat domácího střelce na zadní tyči - 1:1. ČAFCka byla častěji na míči, ale vysloveně stoprocentní příležitost si za první půli nevypracovala. Bylo pár náznaků, ale tutovka žádná. Naopak Soucha mohl před poločasovou přestávkou vrátit svému týmu vedení. Z bezprostřední blízkosti se mu však povedlo centr nohou nasměrovat pouze do těla roztaženého gólmana domácích.

Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodnutého stavu. Na tvářích našich hráčů a trenérů však byla vidět frustrace z výkonu sudího a nervozita nad zraněním důležitého hráče Grešnjakova.

Druhá půle pro nás začala nejhůře, jak jen mohla. Hned ve druhé minutě byla rozhodčím nařízena penalta. Mnoho zákroků z první půle by si arbitr jen těžko obhájil, zde však důvod k zapískání měl. Noha Součka byla vysoko, otázkou však může být, zda zasáhla hlavu protihráče. Pokud totiž ne, šlo o nebezpečnou hru, za jejíž odpískání se dle pravidel nařizuje nepřímý volný kop. Buď jak buď, penalta byla proměněna a my prohrávali 2:1.

Minutu na to však bylo ještě hůř. Po průniku domácích přes naší pravou stranu byl na zadní tyči v hlavičkovém souboji Žárský důraznější než Souček a domácí vedli o dvě branky - 3:1.

Definitivním hřebíčkem do rakve bylo vyloučení Nezbedy v 70.minutě. Ten šel do sprch po druhé žluté, kdy první inkasoval za slovní doprovod k rozhodnutí sudího a druhou za faul při brejku soupeře.

V oslabení bylo proti dobře organizovanému soupeři téměř nemožné dohnat dvoubrankovou ztrátu, a tak se posledních 20 minut spíše dohrávalo. Domácí ještě pojistili své vítězství jednou brankou - 4:1.

Je však radostné užít si po dlouhé době tu pravou neděli s fotbalem. Po vynucené nekonečné pauze amatérského fotbalu bylo všechno zlé na tomto zápase svým způsobem balzámem na duši. Konečně jsme si užili ty nesmyslné a až trapné rozhodnutí rozhodčích, každé doprovázeno jednou hláškou za druhou. Ať už z úst hráčů, trenérů, nebo postarších diváků, kteří k tomu tak neodmyslitelně patří. Škoda, že vše nebylo s vítězným koncem. Příští týden se snad zadaří.