Muži A: Úspěšný vstup do jarní části

Za sychravého sobotního dopoledne jsme se na Hájích sešli ku příležitosti prvního mistrovského utkání mužů A v jarní části sezóny.
3:0
(1:0)
16.kolo v So 7.3.2020 10:30
D. Počernice
Branky FC Háje: 5.Soucha,77.Boháč,83.Nguyen. Diváci: 25,
Sestava FC Háje: Orlich - Kloboučník,Nezbeda,Panteleev,Skirdov - Soucha(54.Shuyto),Marcinčák(88.Zbořil),Grešnjakov,Boháč(82.Vostrovský) - Lojda - Mácha(73.Nguyen)

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a s novou herní tváří. Intenzita, pressing, rychlost, kombinace a neustálá chuť hrát. To jsou hlavní aspekty hry, kterými se na jaře chceme prezentovat.

Energický vstup do zápasu hned přinesl své ovoce. Nadstandardním dlouhým balónem za obranu se v 5. minutě utkání prezentoval Panteleev. Tento pas přesně našel skvěle naběhnutého Souchu, který využil zaváhání gólmana hostů, míč si kolem něj posunul a v klidu uklízel do odkryté svatyně - 1:0.

Vstřelená branka nás uklidnila, ale v aktivitě jsme nepolevili. Odměnou nám mohly být další vstřelené branky, avšak ve finální fázi útoku jsme často volili zbrklá řešení. Přibližně dvakrát jsme nebyli schopni úspěšně vyřešit útočnou situaci 3 na 1. To jsou chvíle, ve kterých se musíme zlepšit. Silnější soupeř by mohl takové zaváhání nekompromisně trestat.

I přes slušný počet šancí a pološancí jsme tedy nakonec odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Ve druhém poločase jakoby se na naše kopačky dostavila větší nervozita. Náhle jsme zbrkle nepůsobili pouze kolem vápna soupeře ale i v mezihře. Z toho pramenilo velké množství ztracených balónů. Tím jsme soupeři umožnili vrátit se herně do zápasu. Náhle šlo více než o fotbal o boj ve středu pole a nebezpečný útok mohl přijít kdykoliv.

V 76. minutě přišlo to, čeho jsme se všichni obávali. Ojedinělý útok hostů, faul ve vápně = penalta. Dá se říct, že tady se rozhodl celý zápas. Hostující stoper zahrál penaltu vysoko nad naši svatyni. Orlich v bráně po krátkých radovánkách nezahálel a rychle nakrátko rozehrál. Míč se dostal k Nezbedovi, který do brejkové situace vybídl Boháče. Ten se v úniku nemýlil a zvýšil na 2:0. V 76. minutě jsme se tedy všichni obávali srovnání a psychické deky. V 77. jsme hlasitě oslavovali, vše bylo přesně naopak, háječtí se dostali do dvoubrankového vedení a na hostujících hráčích byla vidět velká psychická stagnace.

Od této chvíle bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto. Kromě Nguyena, který navyšoval vedení na 3:0 v 83. minutě, se mohl mezi střelce zapsat i další střídající - Vostrovský. Ten však ve stoprocentní příležitosti minul. Neproměněných šancí jsme však v utkání měli více. Musíme se poučit a kolem vápna soupeře být údernější. V sobotu při nás stálo fotbalové štěstí a na to se nemůžeme spoléhat.