Uhříněves T.
Uhříněves
Branky Uhříněves: 31.Stonawski. Branky FC Háje: 6.Mácha. Diváci: 50,
Sestava FC Háje: Orlich - Šejnost,Souček,Kyselka,Skirdov(79.Panteleev) - Látal,Lojda,Grešnjakov,Mácha,Vostrovský(46.Štěrba) - Novák(67.Nguyen)

Nastoupili jsme v rozestavení 4-5-1 a chtěli jsme vycházet do rychlých brejků, které nám velmi svědčily ve středečním poháru s Duklou JM. Zápas začal velkým množství nepřesností z obou stran. Naší zbraň v podobě brejkových situací jsme mohli naplno rozbalit už v 6. minutě, kdy kapitán Lojda hrající jako defenzivní šestka vybojoval na naší půli míč, potáhl ho a míč prostrčil do strany na Latála, který už postupoval sám na gólmana z pravé strany. Latál se neukvapil a našel úplně volného Máchu a ten už jen doklepl do prázdné branky - 0:1.

Po tomto gólu měli domácí míč více na svých kopačkách, ale bez kýženého efektu. Domácí zkoušeli překonat naši obranu dlouhými nákopy za obranu, se kterými jsme si vždy poradili na výbornou až na jeden případ. Brejk domácích v 31. minutě vyústil v dlouhý nákop za obranu, kde se střetl s formou hrající obránce Souček a domácí Stonawski. Do toho vyběhl gólman Orlich, který bohužel neodhadl odskok míče, jenž na suchém terénu neměl potřebný skluz. Stonawski si míč v souboji posunul hlavou z úhlu branky, bohužel Orlich tento záměr nepřečetl a nebyl v ose s míčem. Stonawski tísněn Součkem si svoji přihrávku doběhl a do prázdné branky z úhlu zakončil - 1:1.

Do konce poločasu ještě přišly dva zajímavé momenty před brankou domácích. Po kooperaci Látala a Máchy zakončoval druhý jmenovaný, bohužel svoji střelu nasměroval na rohový praporek. Druhý zajímavý moment měl na svědomí Látal, který zahrával přímý kop po judistickém chvatu na Vostrovského. Náš slávista se 7 na zádech chtěl nejspíše napodobit slavistickou 7 Nica Stancia, který z podobné pozice o den později orazítkoval břevno, avšak provedení Latála bylo ještě geniálnější a taky nejspíše gólové. Látal překvapil všechny aktéry utkání a přítomné diváky a vyslal velice chytrou přízemní střelu vedle zdi. To překvapilo samotného gólmana Lončáka, který čekal centr a nohou na brankové čáře zachraňoval situaci. Dost možná také zachraňoval situaci až za brankovou čárou, ale sudí byl jiného názoru než naši hráči, a tak gól nebyl uznán a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Do druhé půle vyběhl náš odchovanec Štěrba, který si odbyl debut v A týmu po návratu z hostování v Braníku a Bohemians 1905. Tímto mu přejeme hodně štěstí v chlapech.

Po přestávce hra spíše představovala boj od vápna k vápnu. Bylo vidět, jak oba soupeři byli opatrní a bylo složité se dostat do 100% zakončení. Za zmínku snad stojí jen dvě situace, a to když uzdravený Novák předvedl svůj jediný světlý moment v utkání, ve kterém se mu bohužel nedařilo. Novák vystihl přihrávku Fabiána na půlce domácích a postupoval s míčem na dva obránce, kteří před ním ustupovali, Novák si potáhl balón na svoje béčko a před vápnem svojí pravačkou orazítkoval břevno domácí branky.

Poté měl ještě 100% šanci osamocený Grešnjakov, který po fantastickém centru Látala jen přehlavičkoval branku Lončáka. Konec zápasu byl rozhádaný a rozkouskovaný fauly z obou stran. Výsledek 1:1 je zasloužený pro obě mužstva. Příští zápas přivítáme doma v areálu Nad Přehradou už v 9:00 v sobotu SC Xaverov Horní Počernice.