Muži B: Na vítězné vlně

Za podpory domácího kotle s bubnem a krásného počasí jsme si dokráčeli pro šesté vítězství v řadě.
4:1
(2:0)
26.kolo v Ne 19.5.2019 17:00
Klánovice
Branky FC Háje: 11.Shuyto, 41.(p)Vostrovský, 53.Mácha, 87.Lojda ČK: 89.Vostrovský . Branky Klánovice: 69.Vojtíšek. Diváci: 12,
Sestava FC Háje: Orlich - Kára,Dub,Vostrovský,Souček(46.Rašplička) - Lojda,Panteleev,Látal,Rájecký - Shuyto(62.Kolek),Mácha(81.Zbořil)

Výsledek 4:1 hovoří vcelku jednoznačně. Vítězství se však nerodilo vůbec snadně. Počasí jakoby si vzpomnělo, že už je dávno jaro a prudké sluneční paprsky způsobovaly z hrací plochy slušnou výheň. Možná hlavně proto působil celý zápas lehce ospalým a ne moc nabitým dojmem.

Od začátku jsme udávali tempo hry a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se střelecky prosadíme. Na začátku druhé desetiminutovky zápasu jsme se mohli radovat. Po pěkné kombinaci ve středu pole vysunul Látal pasem do křídla Rájeckého, ten míč bleskově zatáhl a přízemním centrem našel před odkrytou brankou Shuyta, který se nemýlil - 1:0. Tato branka nás uklidnila, možná až moc uklidnila. Zápas se jakoby dohrával, každý ale věděl, že jedna povedená akce hostů může znamenat nepříjemnou ztrátu bodů. Klid do kabin nám přinesla až proměněná penalta Vostrovským. Ta byla nařízena po diskutabilních rozhodnutích arbitra a hosté se nejspíš oprávněně cítili poškozeni - 2:0.

Do druhé půle jsme vstoupili znovu dobře a hned v úvodu jsme měli dvě velké příležitosti ke skórování. Bohužel koncovka se nám nezadařila a soupeř následně na několik minut převzal hlavní iniciativu hry. Vítr z plachet jim naštěstí definitivně vzal Mácha, který zachoval klid v zakončení a pohledně lobnul gólmana i několik bránících hráčů - 3:0. Hosté se zmohli na jednu branku, kdy krásně míč sedl jejich hrotovému útočníkovi. Orlich byl bezmocný - 3:1.

Na závěrečných deset minut vlétl na plac i štírek Zbořil. Přes svou velkou aktivitu se však prosadit nedokázal. Jednou ho v tom zastavil až těsný ofsajd odmávaný asistentem rozhodčího.

Kdo se však ještě stihl zapsat do statistik zápasu byli Lojda a Vostrovský. Prvně jmenovaný vstřelil krásnou branku po samostatném úniku přes půlku hřiště. Roh hostů lapil do své náruče Orlich, který rychle rozehrál na Lojdu. I když mu pas nesedl, Lojda si s míčem zkušeně poradil, zbavil se obránce na zádech a svůj únik dokonal kličkou brankáři a brankou - 4:1. Druhý jmenovaný si zařídil volný víkend, který určitě věnuje studiu k maturitní zkoušce. V 89.minutě totiž inkasoval přímou červenou kartu. Útočník soupeře se řítil sám směrem na branku, když mu před vápnem zkřížil cestu Vostrovský. Soupeře zboural, míč byl však jinde = červená karta.

Náš výkon byl tedy v neděli trošku unavený a v sezóně jsme už předvedli lepší zápasy. Znovu se ale jednalo o týmovou záležitost a díky tomu, že umíme zabrat jeden za druhého, vyhráváme. Snad se nám to podaří i příští víkend, tentokrát bez Vostrovského.