Starší žáci (2008+2009)

Ročník 05/06: Vydařené přátelské utkání

Ve středu jsme místo tréninku sehráli přátelské utkání proti klukům z Újezdu, se kterým máme nastavenou dlouhodobou spolupráci.
v St 27.3.2019 17:30
Újezd P4 UMT.
SK Újezd P4

Pro velkou část našich hráčů šlo o první soutěžní zápas hraný na velké hřiště v klasickém počtu 10+1. Do zápasu jsme nastoupili v rozestavení 4-4-2. Z podzimu jsme si přenesli dobrou poziční hru bez zmatečného přebíhání. V prvních dvaceti minutách byl zápas oboustranně vyrovnaný s větším množstvím šancí na naší straně. Mírná převaha vyústila v náš vedoucí gól. Bohužel tato situace nám spíše uškodila. Ustoupili jsme z kolektivního pojetí hry a opět se začalo objevovat sólování bez souhry, kdy zbytek týmu pozoroval hru jednotlivce bez zapojení a náběhů. Soupeř převzal aktivitu, která vedla v otočení skóre a vytvoření výrazného náskoku. Nás stálo spoustu sil zbytečně ztracené míče vybojovat zpět a koncem poločasu se nám již téměř nedařilo přejít na polovinu soupeře.

O přestávce jsme si naší hru detailně rozebrali a vrátili jsme se k stylu ze začátku utkání. Opět jsme získali mírnou převahu a začali jsme náskok soupeře stahovat. Vyrovnat se nám již nepodařilo, ale po celou druhou polovinu jsme byli mírně lepším týmem. Čím více se nám dařilo náskok stahovat, tím lepší naše hra byla. Asi jediný nedostatek z naší strany bylo hlídání standardních situací, kdy jsme si špatně přebírali hráče, z čehož plynuly velké zmatky před naší bránou.

Rodiče, kteří utkání navštívili ve větším počtu, viděli kvalitní zápas se spoustou krásných a hlavně vypracovaných akcí do kterých se zapojil celý tým.

Z mého pohledu je největším pozitivem aktivní přístup všech kluků, nikdo se neschovával, všichni se zapojovali jak do obrany, tak do útoků a hlavně jsme si sebevědomě a s klidem dokázali poradit i ve chvílích, kdy se soupeř dostal do přečíslení a rozehrávka nebyla jednoduchá, většinu situací jsme řešili konstruktivně a odkopnutí míče v nouzi bylo opravdu jenom výjimečné ve chvíli, kdy to už opravdu jinak nešlo.

Sestava za Háje: Alex Mathouchahn, David Brunovský, Michal Moravec, Michal Knot, Adam Průša, Adam Vagenknecht, Šimon Děkan, Šimon Kamarád, Šimon Erdinger, Tom Písař, Tom Sedláček, Tom Žáček, Matouš Petr

středa 27.3.2019 | Karel Moravec | Přečteno: 2161